اخباراخبار ویژه

اختصاصی بسپار/ نمایشگاه Chinaplas2021 در میان حیرت جهانیان با بیش از ۱۵۰ هزار بازدیدکننده پایان یافت/ چین با دنیا چه کرده است؟

بسپار/ ایران پلیمر نمایشگاه Chinaplas که در سال گذشته میلادی و به دلیل همه گیری جهانی کرونا یک دوره تنفس اعلام کرده بود، در هفته گذشته شاهد برگزاری دور جدید این نمایشگاه تخصصی صنعت پلاستیک و لاستیک برای اولین بار در شنژن بود.

تصاویری که از این نمایشگاه مخابره شد بار دیگر جهانیان را در بهت و حیرت فرو برد. کشوری که نخستین بار ویروس کووید۱۹ از آن برخاسته بود، حالا به نظر می رسد در این کشور کاملا مهار شده و در حالیکه اطلاعات دقیقی از واکسیناسیون (به فرض وجود و قبول تولید و تزریق آن در حجم جمعیت میلیاردی چین در این مدت) در آن موجود نیست، چهره های با ماسک و بدون ماسک چینی ها در نمایشگاه در حالیکه از رعایت فاصله اجتماعی هیچ خبری نیست، کاملا از اطمینان افراد به عدم وجود بیماری در این کشور خبر می دهد.

البته که نمایشگاه چایناپلاس که به بزرگترین نمایشگاه این صنعت تبدیل شده بود، در وجه بین المللی نیز اعتباری برای خود ساخته بود که در این دوره محقق نشد. درست است که فضای نمایشگاهی ۳۵۰هزارمترمربعی با بیش از ۳۸۰۰ غرفه گذار در آن ثبت شد ولی برخلاف ادوار قبلی نه از مشارکت کنندگان خارجی در آن خبری بود و نه از بازدیدکنندگان خارجی!

تنها ۹ کشور خارجی در نمایشگاه حضور پیدا کردند و نمایشگاه در نهایت کمتر از ۲۵۰۰ بازدیدکننده خارجی داشت. البته تعداد بازدیدکنندگان چینی به بیش از ۱۵۰ هزار نفر بالغ شد تا دست کمی از دور قبلی نداشته باشد.

طبق اعلام برگزارکننده ۳۶۳ هزار نفر هم به صورت آنلاین از طریق پلتفرم های رسمی نمایشگاه، آن را رصد کردند.

در هر حال آنچه در این نمایشگاه به نمایش در آمد و در بخش های تخصصی www.iranpolymer.com و در ماهنامه بسپار می خوانید، هر چند تمامی نوآوری های صنعت پلیمر را در خود نداشت ولی به طور عینی پتانسیل های اقتصادی را به نمایش گذاشت که به تنهایی دنیا را حریف است!

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا