اخبار

هدفگذاری صادرات 2 میلیارد دلاری برای صنایع کوچک کشور تا پایان سال 96

بسپار می نویسد، معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: تا پایان سال جاری صادرات بیش از 2 میلیارد دلار برای واحدهای صنایع کوچک مستقر در شهرک های صنعتی کشور هدفگذاری شده است.

رشاد مقیمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در شیراز افزود: از جمله اقدامات مهم انجام شده در جهت حمایت از صنایع کوچک، ارتقای توان صادراتی آنها است که هم اینک با تشکیل کنسرسیوم های صادراتی و حمایت از تشکیل شرکت های مدیریت صادرات اقدامات مناسبی در دست انجام است. 
او ادامه داد: در 6 ماه نخست امسال بیش از 881 میلیون دلار صادرات توسط واحدهای صنعتی کوچک مستقر در شهرک های صنعتی کشور انجام شده است. 
وی، با اشاره به تداوم اجرای طرح رونق تولید در سال جاری هم گفت: امسال و از زمان آغاز اجرای این طرح تاکنون بیش از 29 هزار واحد صنعتی و تولیدی در سراسر کشور با ورود به سامانه بهین یاب تقاضای خود مبنی بر دریافت تسهیلات طرح رونق تولید را ثبت کرده اند. 
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اضافه کرد: از این تعداد نیز تاکنون بیش از 10 هزار تقاضا در کارگروه های استانی سراسر کشور مورد بررسی قرار گرفته که سه هزار مورد آن برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند. 
مقیمی، میزان اعتبار تخصیص یافته به طرح رونق تولید در سال 95 را 16 هزار میلیارد تومان برشمرد و افزود: امسال این رقم به بیش از 30 هزار میلیارد تومان افزایش یافته که از این میزان 20 هزار میلیارد تومان برای بهره برداری از واحدهای راکد و واحدهای با پیشرفت بالای 60 درصد و 10 هزار میلیارد تومان نیز برای اجرای طرح های بازسازی و نوسازی واحد های صنعتی در نظر گرفته شده است. 
وی، بهره برداری از طرح های اقتصاد مقاومتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور را از اولویت های مهم امسال سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برشمرد و گفت: بر این اساس، تا پایان امسال بیش از سه هزار و 400 طرح اقتصاد مقاومتی با اشتغالزایی بیش از 54 هزار نفر در شهرک های صنعتی کشور به بهره برداری خواهند رسید. 
وی، فعال کردن واحدهای تولیدی راکد را از ماموریت های امسال سازمان صنایع کوچک دانست و افزود: بخش زیادی از تعطیلی واحدهای صنعتی به قبل از دولت یازدهم باز می گردد که از سال 92 تاکنون با اعمال برنامه های مختلف نظیر عارضه یابی و بررسی مسائل و مشکلات، اختصاص تسهیلات، تغییر در فعالیت، جذب شریک سرمایه گذار یا واگذاری به سرمایه گذارانی که اهلیت کار در بخش تولید و صنعت را دارند، بیش از چهار هزار واحد صنعتی مجددا به چرخه تولید بازگشتند. 

منبع:ایرنا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا