اخبار

هرویک یاریجانیان بیشترین آرا را از دست درکاران صنعت ماشین سازی کسب کرد

بسپار می نویسد، مجمع عمومی و فوق العاده انجمن صنایع همگن ماشین سازان و تجهیزات پلیمری در تاریخ ۲۴ آذر ۹۳ در تالار آرام برگزار شد. در این نشست ترکیب کاملا جدیدی هدایت این انجمن را به دست گرفتند.
در ابتدای جلسه آقای آودیان (شرکت ارس ماشین) پس از خوش آمد گویی و اعضای هیات مدیره را معرفی کرد. سپس آقای شاکری (ماشین سازی پارسیان)، رئیس هیات مدیره گزارشی از عملکرد انجمن ارائه کرد. وی با تاکید بر ضرورت حفظ منافع ماشین سازان و واردکنندگان ماشین افزود: “باید از فضایی که در وزارت صنایع باز شده برای فراهم ساختن امکانات لازم جهت بهبود شرایط و بر آوردن خواسته های اعضا از مسئولین استفاده کرد. در انتخابات این دوره کسانی را انتخاب کنید که بتوانند وقت بیشتری بگذارند و منافع خود را در منافع جمع ببینند. کسانی که ایده جدید دارند را انتخاب کنید.” از جمله عملکردهای انجمن که وی اظهار نمود عبارت است از: برگزاری نمایشگاه تبریز، برگزاری تور نمایشگاه K آلمان، برگزاری نمایشگاه اصفهان پلاست و مشهد پلاست، گرفتن مجوز چاپ نشریه انجمن با عنوان ماشین سازان، برگزاری نمایشگاه ایران پلاست و سایر موارد. درخواست پاویون ایران در نمایشگاه های بزرگ دنیا از جمله چایناپلاست، ایندیا پلاست، تویاپ ترکیه، K آلمان و عرب پلاست یکی از عملکردهای مهم انجمن بوده که هنوز در حال مذاکره است. همچنین هیات مدیره انجمن به وزارت صنایع، میزان توان ماشین سازی کشور را اعلام کرد و مکاتباتی در این زمینه انجام داد. سپس آقای شوریه، مسئول مالی انجمن گزارش مالی را ارائه کرد: “اهم درآمد انجمن از دریافت حق عضویت و برگزاری تورها بوده و عمده هزینه های انجمن، واریز حقوق و بیمه و دستمزد به کارمندان بوده است.” پس از وی، آقای کوشکی (شرکت نام آوران بسپار)، بازرس منتخب در دوره قبل، گزارش داد. وی افزود: “تمام موارد گزارش مالی سال ۹۱ را آقای شوریه بازنگری کرد و پس از اطمینان از استاندارد بودن آن، مانده حساب سال ۹۱ در حساب سال ۹۲ در نظر گرفته شد. در ابتدای سال ۹۳ اظهار نامه مالیاتی تنظیم کردیم و چرخش مالی انجمن تماما روکش های استاندارد دارد و فاکتورها به اسم انجمن اعلام می شود. تغییراتی در اساس نامه انجمن صورت گرفت. یکی از اهداف انجمن رویه استاندارد سازی بود. قرار شد هر استاندارد ملی مرتبط که می خواهد تدوین شود، یک نسخه آن قبل از تنظیم، به انجمن تحویل داده شود تا انجمن در مورد آن نظر دهد.”
سپس برخی از افراد حاضر پیشنهادات و انتقادات خود را اعلام کردند. آقای ساعت نیا (مجله پلاستیک) گفت: “ماشین سازان برگزاری نمایشگاه ایران پلاست را در دست گیرند، از کارخانه های خود مدرس بفرستند تا جوانان دوره کارآموزی ببینند و از این طریق برای انجمن سرمایه جمع آوری شود. انجمن ماشین سازان باید با صنایع دفاع همکاری داشته باشد و ماشین سازان به سمت ساخت میکرو اکستروژن و میکرو تزریق بروند.”
آقای همایونفال (بازرگانی سحر) نیز در سخنانی گفت: “باید حقوق مصرف کننده و تولیدکننده مشخص شود. پیرو صحبت آقای کوشکی، افراد متخصص بیایند و استانداردها را ترجمه کنند و به ماشین ساز بدهند. ۶۵ عضو انجمن بیایند فضایی را بخرند و نمایشگاه را برگزار کنند.” آقای کوشکی، انجمن PAGDER ترکیه را مثال زد و افزود: “باید ستاد قوی در انجمن تشکیل داد که تمام وقت در انجمن باشند.” آقای اصلانیان (شرکت اصلانیان) هم معتقد بود: “اکثر اعضا به عنوان ماشین ساز مطرح نیستند و باید در اسم انجمن بازنگری شود. هیات مدیره جدید این را تعریف کند. انقدر مسائل متضاد در انجمن وجود دارد که پیشنهاد میکنم این مساله مورد توجه قرار گیرد.”
پس از ارائه پیشنهادات، انتخاباب اعضای هیات مدیره و بازرس انجام شد و از بین ۳۰ رای داده شده آقایان یاریجانیان (شرکت سینگر) با ۲۰ رای، هراچیان (تاپ تکنیک) با ۱۷ رای، رایموند بغوزیان (ظهراب) با ۱۶ رای، هروس ابراهیمی (کاجاران) با ۱۵ رای، شاکری با ۱۴ رای به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و آقایان منصوری (نکوبهینه ماشین) و پورنیک (ماشین سازی پارس) به عنوان علی البدل انتخاب شدند. آقای قاسمی نیز بازرس اصلی و آقای کوشکی بازرس علی البدل شدند.
در پایان تغییرات اساس نامه توسط آقای کوشکی خوانده شد و به تصویب اعضا رسید که به شرح زیر است:
ماده ۳- محدوده فعالیت انجمن از استان تهران به کشور تغییر کرد و انجمن می تواند در سایر استان ها نیز نمایندگی داشته باشد.
ماده ۴- آدرس انجمن به تهرانپارس- خیابان اتحاد- بلوار احسان- خیابان زمرد- پلاک ۲۱۴- طبقه ۳ تغییر یافت.
ماده ۱۴- مجمع عمومی عادی سالی یکبار بجای آذر ماه در چهار ماه اول سال تشکیل خواهد شد.
ماده ۲۳- هیات مدیره برای ۲ سال انتخاب خواهد شد و انتخاب مجدد ایشان منوط به کسب حداقل ۳/۲ آرای حاضرین است.
ماده ۲۴- هیات مدیره پس از تصویب می تواند در انجام معاملات و یا پرداخت هزینه های جاری انجمن تا مبلغ ۲ میلیارد ریال بدون تصویب مجمع عمومی راسا اقدام نماید.
ماده ۳۲- تبصره ۳: کلیه اسناد و اوراق بهادار و تعهدآور با امضای رئیس هیات مدیره یا نائب رئیس و امضای خزانه دار یا عضو هیات مدیره و به همراه مهر انجمن معتبر خواهد بود.
ماده ۳۳- در این ماده هر جا که کلمه مدیر عامل آمده است به دبیر انجمن تغییر یابد. در تمام آیتم ها انتهای جمله، با تصویب هیات مدیره قید گردد.
ماده ۳۷- تبصره ۲: سال مالی انجمن منطبق با سال شمسی بوده و همواره در پایان اسفند ماه ختم می شود به استثناء سال مالی اول که از بدو تاسیس لغایت اسفند ماه همان سال خواهد بود.
ماده ۳۷- تبصره ۳: مکاتبات رسمی انجمن با امضاء دبیر انجمن بعد از تصویب هیات مدیره صورت می پذیرد.
ماده ۴۱- تبصره ۱: مجمع عمومی فوق العاده موظف است دارایی سازمان را پس از انحلال در جهت ساخت و یا تجهیز مدارس استفاده نمایند.
همچنین قرار شد در آمد حاصل از آگهی در مجله انجمن و تورهای انجمن به درآمدزایی انجمن کمک شود. به علاوه روزنامه همشهری جهت درج آگهی و دعوت نامه ها پیشنهاد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا