اخبار

همکاری دو شرکت برای تولید بسته‌بندی‌های شفاف عاری از PVdC

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، دو شرکت Packaging Products Corp و Toray با همکاری دوجانبه قصد دارند تا خط تولید فیلم‌های بسته‌بندی مواد غذایی عاری از PVdC با مقاومت بالا در برابر عبور گازها را راه‌اندازی نمایند.

در این طرح جدید، از فیلم شفاف عاری از PVdC تحت نام تجاری Torayfan CBS2 BOPP، که به روش کواکستروژن تهیه می‌شود، استفاده می‌گردد.

رئیس شرکت PPC اظهار داشت: “تولیدکنندگان مواد غذایی مدتها در جستجوی جایگزینی برای فیلم‌های حاوی PVdC با قابلیت مقاومت در برابر عبور گازها بودند. اگرچه فیلم‌های OPP حاوی PVdC مواد غذایی را تازه نگه داشته و به مصرف کنندگان این امکان را می‌دهد تا مواد غذایی داخل بسته‌بندی را مشاهده نمایند، اما، از مشکلاتی نیز رنج می‌برند. از این مشکلات می‌توان به زردشدگی به مرور زمان، شکننده شدن و ترک خوردن در اثر خم شدن اشاره نمود. عدم چسبندگی لایه‌های دیگر به OPP حاوی PVdC و لزوم استفاده از مواد افزودنی نظیر EMA بمنظور افزایش قدرت چسبندگی بهمراه اثرات مخرب طولانی مدت PVdC بر روی محیط زیست از دیگر معایب استفاده از PVdC می‌باشد.”

این دو شرکت با همکاری دوجانبه تحقیقات گسترده‌ای جهت مقایسه کارایی CBS2 و فیلم‌های BOPP حاوی PVdC صورت دادند. نتایج این تحقیقات حاکی از آن بود که محصول CBS2 از مقاومت بالایی در برابر عبور رطوبت و اکسی‍ژن از میان فیلم برخوردار بوده و استحکام چسبندگی آن، بدون نیاز به بکارگیری مواد افزودنی چسبنده، بسیار بالا است. مقاومت شیمیایی بالای این محصول در برابر مواد روغنی، ‌مقاومت در برابر سوراخ شدگی و سفتی بالا منجر به افزایش طول عمر این محصول می‌گردد.

قیمت نهایی این محصول نیز از فیلم‌های پوشش‌دهی شده با PVdC ارزان‌تر بوده که جذابیت استفاده از آن را برای شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی بیش از پیش می‌نماید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا