اخبار

هواپیمای کامپوزیتی فوق سبک برای آموزش خلبانی در کشور ساخته شد

بسپار می نویسد، یک شرکت دانش بنیان توانست هواپیمای فوق سبک یا اسپرتی بسازد که دارای کارکرد بسیار بالایی است.
یعقوب انتصاری، فوق لیسانس مهندسی هوا و فضا، مدیرعامل شرکت دانش بنیان “هوا فضایی درنا” در گفتگو با مهر گفت: ما در این شرکت دانش بنیان توانستیم، هواپیمای فوق سبک یا اسپرت با وزن ۶۰۰ کیلوگرم را طراحی کرده و در نهایت بسازیم.
وی با بیان اینکه شرکت دانش بنیان ما اولین شرکتی است که در زمینه طراحی، تولید و ساخت هواپیما فعالیت می کند، اذعان داشت: این شرکت توانایی ساخت انواع هواپیمای سبک، خیلی سبک و فوق سبک را دارد.
انتصاری با اشاره به اینکه هواپیمای فوق سبک یا pica2 سرعت ۲۰۰ تا ۲۳۰ کیلومتری دارد، افزود: سقف پرواز این هواپیما حداکثر۱۰ هزار پا با برد ۱۲۰۰ کیلومتر است.
وی با توضیح اینکه این هواپیما با حمایت معاونت علمی و فناوری ساخته شده است، اذعان داشت: هواپیمای سبک برای مصارف آموزش خلبانی، اسپرت و همچنین در تحقیقات جهت کنترل مرز، کنترل ترافیک با نصب تجهیزات قابل کاربرد است.
انتصاری عنوان کرد: این سازه از جنس مرکب یا مواد پیشرفته کامپوزیت متریال است و از لحاظ شکل ظاهری و تزئینات داخل و نوع صادراتی، قابل رقابت با دیگر کشور هاست.
وی افزود: این هواپیمای سبک، گواهینامه خود را از سازمان هواپیمایی کشوری از معاونت استاندارد پرواز دریافت کرده و از طریق معاونت علمی هم به عنوان یک شرکت دانش بنیان به طراحی و ساخت این سازه پرداختیم.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم تسهیلاتی با کارمزد۴ درصد، برای خریداران این هواپیما قرار داده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا