اخبار

هوشنگ پارسا در دیدار با رییس جمهور از صنعت پلاستیک و توانمندی آن گفت

بسپار می نویسد، هوشنگ پارسا صادر کننده نمونه کشوری در ضیافت افطاری به دعوت ریاست جمهوری شرکت کرد و در دیداری چهره به چهره با رییس جمهور به وی گفت: صنایع پلاستیک و پلیمر می توانند همراه خوبی برای دولت در ایجاد اشتغال و کارآفرینی باشند اما این مهم نیاز به توجه بیشتر دولت به بخش تولید به ویژه رفع موانع و دست اندازهای صادراتی دارد. وی در ادامه ضمن تقدیر از مهندس نعمت زاده وزیر صنعت ،معدن و تجارت به جهت برگزاری جلسات مختلف با تولید کنندگان و شنیدن حرف های ایشان به رییس جمهور گفت: شما در سخنانتان به این نکته اشاره داشتید که رونق اقتصادی فقط در سایه تلاش و فعالیت بخش خصوصی محقق می شود اما تا زمانی که بخش خصوصی با کمبود نقدینگی و موانع مختلف روبرو باشد نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد.
هر روزه ما شاهد این هستیم که تولیدکننده های بیشتری واحد های خود را تعطیل یا تعدیل می نمایند چرا چون شرایط رقابتی برایشان مهیا نیست. تولید کننده ها باید مواد اولیه را گران و بر پایه ارز آزاد تهیه کنند در حالی که افراد دیگری همان محصولی را که تولید کننده در داخل با هزار مشقت تولید می کند با کیفیتی پایین تر و با ارز مبادله ای وارد می کند.
شما بفرمایید ما چطور باید رقابت کنیم و واحد تولیدی خود را سرپا نگه داریم تعطیلات زیاد و نا منظم در کشور ، هزینه بالای خدمات مالی وبانکی،ارزان تر بودن مواد اولیه در خارج از کشور همه و همه باعث شده که ما کم کم بازارهای صادراتی را از دست بدهیم ،صادر کننده با مشکلات فراوان و صرف هزینه های زیاد مشتری را پیدا می کند اما چون قیمت تمام شده محصولش بالاست نمی تواند در بازار های هدف رقابت کند.
اگر دولت ترتیبی اتخاذ نماید که مشوق های صادراتی مجددا برقرار شود و تولید کننده ها بتوانند مواد اولیه را به صورت اعتباری و بدون بهره تهیه نمایند مسلما تولید و به دنبال آن صادرات رونق گرفته و واحدهای تولیدی می توانند حداکثر ظرفیت خود را فعال نموده و همانطور که شما انتظار دارید می توانند در ایجاد اشتغال همیار دولت باشند .

در پایان رییس جمهور قول مساعد داد که به آقای نعمت زاده پیرامون حل این مشکلات دستورات لازم را صادر نماید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا