اخبار

هیئت تجاری شورای صادرکنندگان ترکیه به ایران سفر می کند

بسپار می نویسد، سفیر ترکیه در تهران از سفر هیئت تجاری شورای صادرکنندگان ترکیه به ایران خبر داد.
امیت یاردیم در جریان نشست با فعالان اقتصادی لرستان به خبرنگار مهر گفت: از اتاق بازرگانی لرستان خواسته ایم که لیست تمامی اجناس پیشنهادی برای تجارت بین لرستان و ترکیه را دریافت کرده و بررسی های لازم را مبنی بر نیاز ترکیه به این کالاها را انجام دهد و نتیجه را برای رایزن بازرگانی سفارت ترکیه ارسال کند.

یاردیم افزود: این تبادل اطلاعات راه را برای تجارت و روابط اقتصادی میان لرستان و ترکیه و برپایی نمایشگاه ها و دیدارهای بخش خصوصی با همدیگر باز خواهد کرد.

وی گفت: با همکاری اتاق بازرگانی خرم آباد 10 تا 15 محصول عمده ای را که لرستان در حوزه تولید آنها ادعا دارد و از پتانسیل های استان محسوب می شوند، شناسایی شده و ترکیه بازار هدف هر کدام از محصولات بود زمینه صادرات آن ها فراهم خواهد شد.

یاردیم همچنین افزود: اتاق بازرگانی لرستان نیز لیست محصولاتی را که مورد نیاز استان لرستان هستند را به ما تحویل دهد تا ما بتوانیم به صورت هدفمند آن محصولات را به سمت لرستان سوق دهیم.

وی در ادامه سخنان خود گفت: من معتقدم در دنیا کمتر دو کشور همسایه ای پیدا می شوند که بتوانند مانند ترکیه و ایران به لحاظ تامین اقلام و کالاهای تجاری اینگونه مکمل همدیگر باشند.

سفیر ترکیه در تهران گفت: ما از طریق رسانه ها پیشرفت های تکنولوژی ایران را پیگیری می کنیم، ایران در تولید بعضی محصولات دارای تکنولوژی پیشرو است که در این حوزه هم می توانیم با هم همکاری هایی داشته باشیم.

وی افزود: به عنوان مثال ایران در حوزه بهداشت و سلامت پیشرفت های زیادی کرده است و در این زمینه بین دو کشور می تواند توافقاتی صورت بگیرد.

سفیر ترکیه در تهران همچنین از توسعه روابط تجاری بین دو کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: از 16 تا 21 ماه “می” هیئت تجاری شورای صادرکنندگان ترکیه قرار است به ایران سفر کنند و میزبان آنها در تهران اتاق بازرگانی ایران و در تبریز اتاق بازرگانی تبریز است.

یاردیم افزود: در این هئیت کارآفرینان از حوزه های مختلف از صنایع نساجی، مبلمان و ماشین آلات حضور خواهند داشت و تجار لرستانی می توانند برای آشنایی بیشتر با تجار ترک در آن همایش شرکت کرده و یا اطلاعات آن سفر را از اتاق بازرگانی دریافت کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا