اخبار

هیچ نمایشگاه و رویداد تجاری امسال لغو نمی‌شود

بسپار/ ایران پلیمر رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان این که هیچ نمایشگاه و رویداد تجاری در سال جاری لغو نمی‌شود گفت: پس از رفع محدودیت ناشی از شیوع کرونا برگزاری فیزیکی نمایشگاه‌ها با جدیت آغاز خواهد شد.

 

حمید زادبوم با اعلام این خبر افزود: سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان سیاستگذار تجارت خارجی آمادگی دارد رویداد‌های تجاری را به صورت مجازی برگزار کند، بر این اساس، در سال جاری هیچ نمایشگاه و رویداد تجاری لغو نخواهد شد و فعالان این عرصه، در این خصوص نگرانی نداشته باشند.

 

وی اضافه کرد: تنوع و تعدد فعالان شاغل در شرکت‌های برگزار‌کننده نمایشگاه به حدی است که می‌توان از فرایند برگزاری نمایشگاه‌ها به عنوان یک صنعت یاد کرد لذا با توجه به اهمیت این صنعت، سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان سیاستگذار تجارت خارجی تمهیدات لازم برای برگزاری نمایشگاه‌ها به صورت مجازی را اندیشیده است.

 

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با ابراز امیدواری از اینکه طبق روند هرساله و بعد از ماه رمضان، همه عناوین نمایشگاهی با همکاری انجمن‌های ذیربط و شرکت‌های مجری برگزار شود، نمایشگاه مجازی را فرصت جدیدی برای شرکت‌های کوچک و متوسط توصیف کرد که پیش‌تر به دلیل محدودیت سالن‌ها و فضای نمایشگاه فیزبکی موفق به شرکت در رویداد‌ها نمی‌شدند.

زادبوم با تاکید بر عدم لغو عناوین نمایشگاهی در سال جاری، گفت: صنعت نمایشگاه به علت تحریک سایر مشاغل از جمله صنایع چوب، برق، الکترونیک، رنگ، غرفه‌سازی و مشاغل بازاریابی و خدمات، اهمیت به‌سزایی در ایجاد اشتغال و تولید در سال جهش تولید دارد.

وی در پایان با بیان اینکه پس از رفع محدودیت ناشی از شیوع کرونا برگزاری فیزیکی نمایشگاه‌ها با جدیت آغاز خواهد شد، افزود: شیوه‌نامه و نحوه اجرای کار و تقویم دقیق عناوین نمایشگاهی متعاقبا ابلاغ می‌شود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا