اقتصاد و مدیریت

هیچ­کس برای یادگیری پیر نیست!

بسپار می نویسد، پژوهش دانشگاه کالیفرنیا نشان می­‌دهد هیچ­کس هرگز به اندازه‌­ای پیر نمی­‌شود که نتواند چیز جدیدی را یاد بگیرد.

به نقل از ساینس دیلی، به گفته محققان، یادگیری یک فرآیند بی‌پایان است و قدرت یادگیری هیچ­کس حتی در زمان پیری نیز هرگز متوقف نمی­‌شود. وقتی مردم پا به سن می­‌گذارند مغزشان به مانند قبل کار نمی­کند و به خوبی گذشته نخواهد بود. یادآوری مسائل مختلف خیلی سخت‌­تر می­‌شود و به این دلیل مردم تصور می­کنند یادگیری در سنین بالا مختل می­‌شود و مهارت‌شان را بعد از گذر از سن مشخصی از دست خواهند داد.

پژوهش جدید دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌­دهد قدرت یادگیری هیچ­وقت متوقف نمی­‌شود.

پروفسور “راچل وو” استاد روانشناسی دانشگاه کالیفرنیا می­گوید: عادت­های تمرینی و روش­‌هایی وجود دارد که افراد می­‌توانند برای یادگیری بهتر در سنین بالا انجام دهند. عاداتی وجود دارند که می­توانند باعث پیرذهنی یا عدم گسترش آن شوند. یک شخص در طول عمر خود از کودکی شروع به یادگیری گسترده می­کند، زمانی که بالغ می­‌شود به سراغ فراگیری یک رشته یا کار خاص می­رود. اما اگر در دوران بلوغ نیز سعی کند مثل یک کودک مسائل را تحلیل کند و یاد بگیرد شانس این که در سنین بالا از سلامت ذهنی خوبی برخوردار باشد زیاد خواهد بود  و دچار پیرذهنی نخواهد شد.

وی افزود: هنوز برای امتحان این نظریه کمی زود است اما تاکید می­کنم که این نتایج بر پایه 50 سال تحقیقات به دست آمده است.

پیامی که پروفسور وو قصد دارد برساند این است که افراد در هر سنی می‌­توانند چیزهای جدید یاد بگیرند و قدرت یادگیری هیچ­گاه متوقف نخواهد شد. مهارت­‌ها حتی در سنین بالا می­‌توانند فراگرفته شوند فقط زمان بیشتری صرف خواهد شد.

منبع: ایسنا

 

[EasyDNNnewsLink|143]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا