اخبار

وحید حدادی، چاه های نفت مرده را زنده می کند!

مدیر پژوهشگاه صنعت نفت از عقد قرارداد با شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب تا پایان دیماه به منظور تولید نفت از 20 چاه مرده خبر داد.
وحید حدادی اصل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه استراتژی صنعت نفت مشخص و تدوین شده است اما هر وزیر سیاست های خاص خود را برای پیشبرد آن دارد گفت: در حال حاضر وزیر نفت بر روی ازدیاد برداشت و تولید تمرکز دارد و به همین منظور در جلساتی که با وزیر نفت داشتم تاکید داشتند تا با روش های نوین به ازدیاد برداشت بپردازیم.
مدیر پژوهشگاه صنعت نفت ادامه داد: به همین منظور پژوهشگاه صنعت نفت اقدام به مطالعه برروی برخی از چاه های مرده و ازدست رفته می کند تا بتواند برروی انها کار تحقیقاتی انجام دهد.
حدادی اصل تصریح کرد: مناطق نفت خیز جنوب در میادینی همچون آغاجاری، گچساران و گیلور حدود 1500 چاه مرده دارد که براساس برنامه چاه محوری و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا حدود 20 چاه را انتخاب کرده و برروی آن کار مطالعاتی خود را آغاز کنیم.
مدیر پژوهشگاه صنعت نفت خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی به عمل آمده تا پایان دی ماه فرصت داریم تا با شرکت مناطق نفت خیز جنوب وارد مذاکره و عقد قرار داد شویم.
وی اظهار کرد: در مطالعات اولیه خود به این نتیجه رسیدیم که می توانیم حداقل از 10 چاه مرده نفت تولید کنیم که این موضوع می تواند یک موفقیت در صنعت نفت باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا