اخبار

ورود Kraiburg®-TPE به ایران

بسپار می نویسد، شرکت ادونسد پلیمر در تماس با مجله بسپار از ورود Kraiburg®-TPE به ایران خبر داد.

ترموپلاستیک الاستومرها موادی هستند که ترکیبی از فرآیند پذیری خوب پلاستیکها و خواص الاستومرها را که برای طراحان قطعات مهم هستند فراهم می آورند. این مواد متشکل از بلوکهای انتهایی ترموپلاستیک و بلوکهای میانی الاستیک هستند. لذا با توجه به ساختار و رفتارشان ، این مواد به کلاسی تعلق می گیرند که بین پلاستیکها ( ترموپلاستیکها ) و رابر ( الاستومرها ) قرار دارند و به تدریج برای خود یک کلاس مواد ایجاد کرده اند.
TPE ها علاوه بر ارتقا سطح عملکرد قطعات با امکان دستیابی به گستره وسیعی از خواص ، برای فرآیند کنندگان مواد نیز مزایای اقتصادی فراوانی ایجاد می کنند. علاوه بر این TPE ها نیازمندیهایی فنی را برآورده می سازند که قبلاً فقط با الاستومرها امکان نزدیکی به آنها وجود داشت. ترموپلاستیکها ، TPE ها بهنگام حرارت دیدن ، رفتار پلاستیک و در اثر سرد شدن مجدد ، الاستیک رفتار می کنند. در الاستومرها این رفتار به وجود اتصالات عرضی شیمیایی مربوط می گردد. در حالیکه در TPE ها این پدیده نتیجه باندهای فیزیکی است که در آنها هر تغییری در رفتار که ناشی از حرارت باشد ، برگشت پذیر خواهد بود. با سرد شدن مجدد مواد اتصالات جدیدی بوجود می آیند که بلوکهای الاستیک را در ساختار سه بعدی سفتی تثبیت می کنند. نتیجه این امر ، TPE ها همزمانی که خواص الاستیکی نشان می دهند مانند ترموپلاستیک ها آزادانه جریان یافته و شکل پذیر هستند.
در مجموع استفاده از TPE ها مزایای کلیدی ذیل را بهمراه دارد:
سهولت فرآیند پذیری ترموپلاستیکها
زمان چرخه فرآیندی کوتاه
مصرف انرژی پایین
پایداری حرارتی مناسب که دریچه فرآیند پذیری گسترده ای را بوجود می اورد.
امکان فرآیند چند مرحله ای که هزینه مونتاژ را کاهش می دهد.
کاملاً قابل بازیافت
امکان رنگ پذیری گسترده
Kraiburg یک شرکت آلمانی متخصص تولید آمیزه های TPE است که از سال 1986 فعالیت خود را آغاز نموده است. هم اکنون این شرکت پیشرو صنعت تولید TPE در جهان است و برای مشتریانش آمیزه های تخصصی نرم ( از سختی 0 Shore A تا 60 Shore D ) و الاستیک و همچنین سفارشی که با دقت مهندسی شده اند تولید می کند. در ادامه مرور مختصری بر برندهای تولیدی این شرکت شده است:
ThermoLast ®K : TPE بر پایه SEBS جهت کاربرد در تماس با مواد غذایی و همچنین قطعات خودرو ( امکان تزریق همزمان با ترموپلاستیکهایی نظیر ABS,PC,PBT,ASA,SAN,PMMA,PET,PA6/66/12,POM,PS,HIPS)
ThermoLast ®M : TPE بر پایه SEBS با کیفیت بسیار بالا مناسب کاربردهای دارویی، پزشکی
ThermoLast ®V : TPE بر پایه SEBS ، طراحی شده برای کاربردهای با دمای عملکرد بالا و همچنین مقاوم در برابر تنشهای دینامیکی و استاتیکی. همراه با چسبندگی مناسب به پلی آمید
ThermoLast ®A : TPE بر پایه SEBS با مقاومت UV بهبود یافته و چسبندگی عالی به PC, ABS,PC/ABS . دارای مقاومت به خراش بسیار خوب و دارای ویژگی soft touch
ThermoLast ®W : TPE بر پایه SEBS دارای ویژگی چنگ زنی به سطوح خیس
Hipex ® : TPE بر پایه SEBS با مقاومت حرارتی تا 150oC و مقاوم در برابر روغنها و گریس ها
Copec ® : یک ترموپلاستیک الاستومر خاص برای سطوح با پرداخت سطح مخملی یا ابریشمی ، بدون داشتن حالت چسبندگی و جذب آلودگی ها ، همراه با مقاومت در برابر چربی دست و همچنین شوینده ها. همچسبی خوب با ABS,PC,PC/PBT
For-Tec E : TPE بر پایه SEBS دارای قابلیت رنگ پذیری بسیار گسترده ، فرآیند پذیری در ماشینهای رایج تزریق پلاستیک جهت تزریق همزمان. چسبندگی خارق العاده به پلی آمید و دیگر پلی ایمیدهای آروماتیک. قابلیت استفاده در وسایل الکترونیکی و اتصالات.
همینطور امکان طراحی امیزه بر پایه TPV (PP/EPDM) و همچنین برآورده نمودن الزامات آمیزه های TPU در این شرکت مهندسی بر اساس نیاز وجود دارد.
در حال حاضر Kraiburg با نمایندگی شرکت ادونسد پلیمر قدم به بازار ایران گذاشته است اطلاعات بیشتر و تفضیلی را می توان از شرکت ادونسد پلیمر(info@advanced-polymer.com) در ایران کسب کرد. شماره تماس این شرکت 88630460~2 می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا