اخبار

سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیون دلاری وزارت نفت در اورامانات/ آیا این نیز یک شهرک دیگر صنایع پایین دستی پتروشیمی است؟

بسپار/ایران پلیمر  فرماندار روانسر گفت: سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیون دلاری وزارت نفت در اورامانات برای احداث صنایع پایین دست پتروشیمی هدیه ماندگار استاندار کرمانشاه به مردم منطقه است که با پیگیری، تلاش و کوشش مستمر محقق شده است.

 سعدی مصطفی زاده یکشنبه در جلسه شورای اشتغال شهرستان روانسر که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و کارشناسان هلدینگ خلیج فارس برگزار شد؛ اظهار داشت: اقدامات دولت تدبیر و امید در توسعه و شکوفایی اورامانات بسیار چشمگیر است و این سرمایه گذاری بزرگ ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی توسعه و اشتغالزایی مطلوبی برای منطقه به همراه دارد.

فرماندار روانسر افزود: بامساعدت وزیر نفت و پیگیرهای مجدانه استاندار کرمانشاه، رایزنی های نماینده مردم اورامانات در مجلس و موافقت وزارت نفت سرمایه‌گذاری شرکت هلدینگ خلیج فارس وابسته به وزارت نفت در روانسر قطعی شده است و امروز نیز برای جانمایی و انتخاب زمین اقدام شد.

وی با بیان اینکه این سرمایه گذاری سبب تحولات اقتصادی در منطقه اورامانات خواهد شد؛ تصریح کرد: امروز کارشناسان هلدینگ خلیج فارس و نمایندگان وزارت نفت با همراهی آقای حاتمی معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه از مکان‌های پیشنهادی در روانسر بازدید کردند و مقدمات کار در حال انجام است.

مصطفی زاده خدمات درخشان و ماندگار دولت در روانسر به عنوان دروازه اورامانات را یادآور شد و گفت: دولت های یازدهم و دوازدهم خدمات گسترده ای در حوزه‌های مختلف توسعه ای به ویژه توسعه گردشگری، عمران و آبادانی روستاها و طرح های زیرساختی و اقتصادی انجام داده و کارنامه درخشان دولت قابل دفاع است که با سرمایه گذاری وزارت نفت شکوفایی اقتصادی را نیز در آینده خواهیم داشت.

فرماندار روانسر تأکید کرد: اقدامات استاندار پرتلاش استان در اذهان مردم اورامانات ماندگار خواهد شد زیرا بهره مندی از ظرفیت های روانسر مورد توجه بود و آقای بازوند نیز نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته و دارند.
شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.

تا کنون چندین بار در نقاط مختلف کشور از راه اندازی شهرک های صنایع پایین دستی پتروشیمی گفته شده ولی تا امروز محقق نشده است. 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا