اخبار

برای رشد بازار فناوری اطلاعات باید انحصار شکسته شود

بسپار/ایران پلیمر محمدجواد آذری جهرمی صبح امروز (دوشنبه) در بازدید از پارک فناوری پردیس، ضمن امضای تفاهم‌نامه‌ای برای افتتاح پارک اقتصاد دیجیتال، در جمع خبرنگازان گقت: رشد اقتصاد دانش‌بنیان و دیجیتال در کشور ما جهش مناسبی داشته است. پیشرفت نیاز به نمادسازی دارد و این مراکز به‌عنوان نمادهای پیشرفت باعث افتخار هستند.

او با بیان این‌که رشداقتصاد دانش‌بنیان و دیجیتال در دولت‌های یازدهم و دوازدهم رشد خوبی بوده، افزود: این حجم رشد بالا باید مستند شود و اندازه این اقتصاد در آمارها به‌صورت عدد و رقم مشخص و اعلام شود چراکه این پیشرفت در مراکز جهانی نیز موردتوجه قرار می‌گیرد.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان همیشه در بحران‌های مختلف مانند کرونا توانسته‌اند ظرفیت خود را در کمک به کشور نشان دهند، افزود: در شرایطی که دولت ترامپ فشار حداکثری به ایران وارد می‌کند و نیز اعلام جهش تولید از طرف رهبر انقلاب، پیام  کارهای انجام‌شده در این مراکز باید به‌صورت روشن به دنیا مخابره شود و به لحاظ سیاسی نیز نشان داده شود که فشار حداکثری کارساز نیست.

آذری جهرمی با اشاره به توسعه زیرساخت‌های مربوط به فناوری اطلاعات در دولت‌های یازدهم و دوازدهم  خاطر نشان کرد: اولویت ما در این دوره توسعه بازار و تثبیت قیمت‌ها بود به‌طوری که هم‌اکنون ۷۰ میلیون نفر به شبکه متصل هستند که همین دسترسی بازار بزرگی در حوزه فناوری اطلاعات ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر سهم ١۵.۵ درصدی فناوری اطلاعات در کشورهای پیشرفته از نظر اقتصادی، افزود: این رقم در ایران شش و نیم درصد است که برای رسیدن به رشد مناسب باید موانع برداشته و انحصار شکسته شود.

ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا