اخبار

رییس سازمان صمت استان تهران: ٨٠ درصد ارز صادرکنندگان تهرانی به کشور برگشت

بسپار/ایران پلیمر رییس سازمان صمت استان تهران از صادرات سالانه ٨ میلیارد یورو در این استان خبر داد و گفت: ٨٠ درصد ارز صادرکنندگان تهرانی به کشور بازگشت.

یداله صادقی در مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان تهران گفت: مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان تهران فضایی برای اعلام اعداد و ارقام امیدبخش از یک سو و مرور مشکلات صادرکنندگان از سوی دیگر است که امید بتوانیم با تعامل بیشتر بین دولت و بخش خصوصی با بازمهندسی روشهای موجود به شفافیت بیشتر برسیم.

رییس سازمان صمت استان تهران افزود: حدود ١٧ هزار واحد صنعتی در استان تهران فعال هستند و همه واحدها در زمینه تولید و خدمات فنی و مهندسی سرآمد هستند و استان تهران یک استان صنعتی است.

وی با اشاره به کرونا و تحریم گفت: در دهه فجر حدود ۶٠٠٠ میلیارد تومان طرح را به بهره برداری رساندیم و ۴ هزار میلیارد تومان نیز از سوی بخش خصوصی توسعه صنعتی داده شده است.

به گفته صادقی، یکی از شاخص های روند رشد سرمایه گذاری جواز تاسیس است و اقدام برای اخذ زمین و شروع فعالیت سرعت گرفته و در عین حال، اقدامات خوبی در جهت خلع ید از کسانی که شروع فعالیت نکنند انجام می‌شود.

وی گفت: در کنار مشکل تحریم فرصت تولید و جایگزینی کالاها هست و در زنجیره تولید و ساخت مواد اولیه سرمایه گذاری خوبی در حال انجام است. ضمن اینکه واردات لوازم خانگی نیز متوقف شده است.

رییس سازمان صمت استان تهران از حفظ اشتغال و کاهش بیکاری در استان تهران ادامه داد: واحد‌های صنعتی برای گرفتن کارگر ساده دچار مشکل هستند و تعداد عرضه کار بیشتر از نیروی کار است.

صادقی با بیان اینکه بالغ بر ١۶ هزار کارت بازرگانی در استان تهران و ٢٩٩١ صادرکننده در این استان فعال هستند، گفت: ارزش صادرات استان تهران از ابتدای سال ٩٧ تا ٣١ مرداد ٩٩ بیست و یک میلیارد یورو بوده که پیش بینی می‌شود در سال جاری هشت میلیارد یورو صادرات از استان تهران صورت گیرد؛ ضمن اینکه ١٩ میلیارد یورو ارز آن به کشور برگشته و بازگشت ارز صادراتی صادرکنندگان استان تهران ٨٠ درصد بوده است

وی افزود: در سال جاری ۵٠ هزار پرونده ثبت سفارش در استان تهران بررسی شده است.

اکسپورتنا 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا