اخبار

پارلمان بخش خصوصی بیمارستان خود را از کمیته امداد پس گرفت!

بسپار می نویسد، مدیریت بیمارستان بازرگانان تهران با امضای قراردادی میان رییس اتاق تهران و رییس کمیته امداد، پس از 25 سال، مجددا به پارلمان بخش خصوصی بازگشت.

 پرویز فتاح، رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) به همراه جمعی از معاونانش به اتاق تهران آمد تا با امضای این قرارداد، مدیریت این بیمارستان را که درخیابان ری تهران واقع شده به مالک اصلی آن بازگرداند. به این ترتیب اتاق تهران که سال‌های قبل مدیریت این بیمارستان را به کمیته امداد واگذار کرده بود، مجدد با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی این بیمارستان را مدیریت می‌کند.

اتاق تهران یک بیمارستان فوق‌تخصصی راه‌اندازی می‌کند

در آغاز نشست دو جانبه رییس و معاونان کمیته امداد و اعضای هیات رییسه اتاق تهران، مسعود خوانساری با اشاره به تاریخ وقف بیمارستان بازرگانان تهراندرسال1329 به اتاق تهران گفت: یک دهه پس از پیروزی انقلاب، در سال 1373، مدیریت کامل این بیمارستان به طور امانی به کمیته امداد واگذار شد. حدود 7 ماه پیش، مساله بازگرداندن مدیریت این بیمارستان به اتاق در هیات رییسه مطرح و سپس با اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران در میان گذاشته شد و اعضا تعهد کردند که در راستا ایفای مسولیت اجتماعی، اتاق تهران در نوسازی و بازسازی بیمارستان ایفای نقش کند و بازهم مدیریت این بیمارستان که در دهه 20 توسط بازرگانان خوشنام کشور تاسیس شده بود، را برعهده گیرد.

او با بیان اینکه ارتقای کیفی خدمات و تبدیل آن به یک بیمارستان فوق تخصصی از اهداف اتاق تهران است، گفت: نکته‌ای که هم برای اتاق تهران و هم برای کمیته امداد حائز اهمیت است، توجه به مسئولیت‌های اجتماعی در قالب کمک به مستمندانو البته سهیم شدن در اجر معنوی این کار، اقداماتی است که کمیته امداد به انجام می‌رساند.

خوانساری با اشاره به اینکه حسابرسی از وضعیت مالی بیمارستان بازرگانان صورت گرفته است، ادامه داد: با امضای این توافق نامه، مجددا مدیریت بیمارستان به اتاق تهران باز می‌گردد.

بیمارستان به صاحبان متخصص آن واگذار می‌شود

پرویز فتاح نیز طی سخنانی به این نکته اشاره کرد که تعامل میان کمیته امداد و اتاق تهران بر مبنای اعتماد، برقرار شده است. رییس کمیته امداد امام خمینی گفت: قرار است، امانتی که تاکنون در اختیار کمیته امداد قرار گرفته بود، به اتاق بازگردد. البته این بیمارستان نسبت به وضعیتی که در دهه 1370 داشت، آراسته‌تر شده و توان بیشتری پیدا کرده است اما امور بیمارستانی و درمانی همواره جای ارتقا و توسعه دارد. ما خوشحالیم که این بیمارستان قرار است به اهلش که صاحبان تخصص و فن هستند، واگذار شود. با این ملاحظه که اشتغال 350 پرسنلی که در این بیمارستان به کارگرفته شده‌اند، حفظ شود.

 او با بیان اینکه بیمارستان بازرگانان درمنطقه‌ای واقع شده که اغلب اقشاری با تمکن مالی ضعیف در آن استقرار یافته‌اند، عنوان کرد که ارتقا و توسعه خدمات ارائه شده در این بیمارستان می‌تواند منشا خیر برای ساکنان منطقه و تمامی مردم تهران و جامعه فعالان اقتصادی باشد.

تراز مالی بیمارستان بازرگانان مثبت است

در ادامه، بهمن عشقی، دبیرکل اتاق تهران درباره روند بررسی نحوه مالکیت و مدیریت اتاق تهران بر بیمارستان بازرگانان توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: اتاق تهران در راستای پایبندی به مسئولیت اجتماعی و با رای مثبت هیات نمایندگان، به طور رسمی این ماموریت را مورد پیگیری قرار داد. بر این اساس اتاق تهران با درک رسالت کمیته امداد و با ارتقا کیفی خدمات بیمارستان قصد دارد، در ایفای این رسالت سهیم شود.

عشقی در ادامه در مورد تراز مالی بیمارستان گفت: بدهی‌ها و سود و زیان انباشته بیمارستان مورد حسابرسی قرار گرفته است و نتیجه مقدماتی این حسابرسی نشان می دهد که ترازنامه مالی بیمارستان مثبت است. هم‌چنین به موجب توافق صورت گرفته، مقرر شده است برای افزایش بهره‌وری بیمارستان، تنوع و کیفیت خدمات ارائه شده در آن افزایش یابد.

اتاق تهران یاور کمیته امداد است

علامیرمحمد صادقی، نایب رییس اتاق تهران، هنگامی که نوبت سخن را به دست گرفت، انعقاد قرارداد واگذاری مسئولیت اداره بیمارستان بازرگانان به اتاق تهران را امری مبارک خواند و گفت: اگر اتاق بتواند بیمارستان را به نحو احسن مدیریت کند، که باور همه ما این است که می‌تواند، کمیته امداد نیز می‌تواند با فراغ بال بیشتری به کارهای بسیاری که برای رتق‌وفتق دارد، رسیدگی دارد.

میرمحمدصادقی خطاب به رییس کمیته امداد گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره)، بیمارستان بازرگانان را همچنان از خود بداند و اتاق تهران را به عنوان عامل کمکی و یاور خود بپندارد که قصد دارد بار این نهاد حمایتی را سبک کند.

نایب‌رییس اتاق تهران افزود:کمیته امداد می‌تواند در صورت نیاز موارد دیگری را هم جهت همکاری و مشارکت به اتاق تهران اعلام کند.

افراد تحت پوشش از ظرفیت‌های بیمارستان بهره‌مند شوند

منصور قمشه، معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد نیز با تاکید بر اینکه می‌توان همچنان از ظرفیت مشارکت‌های مردمی برای توسعه این بیمارستان بهره گرفت، افزود: آنچه به عنوان فصل‌الخطاب می‌توان مطرح کرد، این است که محرومان تحت پوشش کمیته امداد از این ظرفیت بیشتر بهره بگیرند؛ چرا که این بیمارستان،یک پایگاه و مامن درمانی برای آنان به شمار می‌رود. ما امیدواریم که با مدیریت احسن اتاق تهران، بیمارستان بازرگانان به نمونه‌ای موفق در حوزه درمان تبدیل شود.

اولین گام در تجهیز بیمارستان بازرگانان برداشته شد

در ادامه این نشست، پس از ارائه گزارشی در خصوص هزینه‌های بیمارستان و طرح‌های توسعه آن برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر، مهدی حریری یکی از اعضای هیات امنای بیمارستان بازرگانان،  نخستین گام حمایت مالی از بیمارستان را برداشت و اعلام کرد  جهت تامین بخشی از هزینه‌های تجهیزات بیمارستانی برای تکمیل ظرفیت آن، مشارکت خواهد کرد که این اقدام حریری از سوی اتاق تهران و کمیته امداد مورد تقدیر واقع شد.

منبع: اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا