اخبار

پانزدهمین همایش ملی مهندسی شیمی با محور تحقق اقتصاد دانش بنیان امروز آغاز به کار کرد

بسپار می نویسد، پانزدهمین همایش ملی مهندسی شیمی ایران با محور تحقق اقتصاد دانش بنیان از ۲۸ بهمن ماه به میزبانی دانشگاه تهران آغاز به کار کرد و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.
دبیر پانزدهمین همایش ملی مهندسی شیمی ایران روز دوشنبه درباره جزییات برگزاری این همایش به ایرنا گفت: همایش امسال با محوریت و شعار ‘مهندسی شیمی؛ توسعه دانش بنیان فناوری و تولید ثروت ملی’ و به همت دانشکده شیمی دانشگاه تهران و انجمن مهندسی شیمی ایران تدارک یافته است.
دکتر ‘امید توکلی’ افزود: این همایش در ۱۸ محور شامل ‘پدیده های انتقال’، ‘ترمودینامیک و تعادل فازی’، ‘فرآیندهای جداسازی’، ‘مدلسازی و شبیه سازی’، ‘دینامیک سیالات محاسباتی(CFD)’، ‘سینتیک، کاتالیست و طرح رآکتور’، ‘مهندسی فرآیند’ ، ‘زیست فناوری’ ، ‘مهندسی پزشکی’ ، ‘صنایع غذایی، بهداشتی و دارویی’ ، ‘فناوری نانو’ ، ‘علوم و مهندسی پلیمر’ ، ‘نفت ومهندسی مخازن’ ، ‘مهندسی محیط زیست’ ، ‘مدیریت بهداشت، ایمنی، محیط زیست(HSE) و ارزیابی ریسک’ ، ‘آموزش در مهندسی شیمی’ ، ‘مواد و فرآیندهای جدید’، ‘کنترل فرایند’ و ‘انرژی های تجدیدپذیر’ برگزار می شود.
وی به ارسال حدود یک هزار و ۴۰۰ مقاله به دبیرخانه پانزدهمین همایش ملی مهندسی شیمی ایران اشاره کرد و گفت: نزدیک به ۳۰۰ مقاله به دلیل ناقص بودن از داوری کنار گذاشته شدند و از مجموع یک هزار و ۵۰ مقاله در روند داوری قرار گرفتند.
به گفته توکلی، هیات داوران همایش ملی مهندسی شیمی تعداد ۱۹۰ مقاله را برای ارائه به صورت شفاهی و ۶۵۰ مقاله را برای ارائه به صورت پوستر برگزیده است.
وی از حضور چهار مهمان خارجی از استادان دانشگاه های کانادا، اسپانیا و فرانسه در همایش امسال خبر داد و گفت: سه نشست با موضوع ‘بررسی تجربه های پروژه های عسلویه در زمینه فعالیت های پالایشگاهی و برداشت از مخازن گاز’، ‘مهندسی شیمی و کارآفرینی’ و ‘بررسی آموزش و پژوهش در مهندسی شیمی’ نیز در این همایش برگزار خواهد شد.
دبیر پانزدهمین همایش ملی مهندسی شیمی ایران برگزاری نمایشگاه جانبی با حضور ۱۵ شرکت فعال در زمینه های مهندسی شیمی و ۲۰ کارگاه آموزشی را به عنوان دیگر برنامه های این همایش معرفی کرد و گفت: تعدادی از این کارگاه ها در روزهای برگزاری همایش و تعدادی نیز در طول هفته آینده برپا خواهند شد.
وی نقطه تمایز همایش امسال با سال های گذشته را ورود به حوزه های مربوط به تجاری سازی و فناوری های دانش بنیان برشمرد و ابراز امیدواری کرد این همایش با معرفی فناوری ها و فرآیندهای نوین در جهت دستیابی به توسعه پایدار و بطور خاص مکانیسم دستیابی به ایجاد بسترهای اجتماعی – فرهنگی – اشتغال، اقتصادی و زیست محیطی آغازگر زنجیره بلندی در جهت رسیدن به اقتصاد دانش بنیان در حوزه فناوری های مرتبط باشد.
پانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران در روزهای ۲۸ تا ۳۰ بهمن ماه در دانشگاه تهران در حال برگزاری است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا