اخبار

پتروشیمی شازند پلی اتیلن گرید لوله مشکی تولید کرد

بسپار به گزارش نیپنا می نویسد، برای نخستین بار در کشور تولید گرید لوله پلیمری مشکی PE80 به همت متخصصان شرکت پتروشیمی شازند آغاز شد. تولید این نوع گرید لوله پلیمری با هدف پاسخگویی به نیاز داخلی کشور به این محصول پرمصرف بوده است. گرید لوله (فشار بالای) پلی اتیلن سنگین یکی از پرمصرف ترین محصولات پلیمری است که در شبکه های آبرسانی، فاضلاب و شبکه های انتفال گاز بین و داخل شهری کاربرد دارد.
این گزارش می افزاید؛ نصب آسان، قیمت مناسب، سبکی، مقاومت بالا در برابر خوردگی، هوازدگی و خودرنگی از ویژگی های این محصول است.
گفتنی است؛ شرکت پتروشیمی شازند از سال 86 موفق به تولید گرید پایپ PE80 با فرایند Bimodal شده و با خرید جدیدترین نسل کاتالیستی زیگلر -ناتا از شرکت بین المللی بازل به عنوان شرکت صاحب دانش فنی و صنعت پیشگام تولید پلی الفین ها در کشور مطرح شد .
شرکت پتروشیمی شازند ظرفیت تولید سالانه 85 هزار تن از محصول گرید لوله پلیمری مشکی را داراست .
ظرفیت تولید سالانه این شرکت حدود 1.5 میلیون تن انواع محصولات شیمیایی و پلیمری مانند پلی اتیلن سبک خطی و سنگین، پلی پروپیلن، پلی بوتادین، اکسید اتیلن، اتیلن گلایکول ها، اتانول آمین ها، اتوکسیلات ها، بوتانول ها، اسید استیک، وینیل استات و بنزین پیرولیز است که این محصولات مواد اولیه بیش از 5 هزار واحد پایین دستی داخل کشور را تامین می کند و بخشی از آن نیز صادر می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا