اخبار

پتروشیمی های ترکیه آماده ورود به ایران

بسپار می نویسد، شرکتهای پتروشیمی ترکیه آمادگی دارند تا پس از پایان کامل تحریم ها در ایران حضور پیدا کنند.

کارمن دورکان مسئول فروش شرکت ترکیه ای تولید گریس و روان کارهای صنعتی کرفین در گفتگو با خبرنگار نیپنا از امکان فعالیت گسترده شرکت خود در بازار محصولات پتروشیمی ایران خبر داد و گفت:شرکتهای ترکیه ای صنعت پتروشیمی ایران را قوی ارزیابی می کنند .

وی در مورد محصولات شرکت خود می گوید: گریس از جمله محصولات پتروشیمی مشتق شده از نفت است که تمام دستگاه ها برای جلوگیری از اصطکاک و تخریب قطعات به گریس نیاز دارند بر همین اساس محصولات شرکت کرفین که دارای تاییدیه یورو 4 است می تواند در بهینه سازی فعالیت دستگاه های صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد.
دورکان در مورد ارزیابی خود از صنعت پتروشیمی ایران می گوید: ایران در زمینه تولید محصولات نفتی بسیار قدرتمند است اما تکنیک های لازم، تجهیزات و آزمایشگاه های مورد نیاز تولید محصولات مختلف پتروشیمی با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای بین المللی را ندارد. با بررسی اجمالی شرکتهای تولید کننده ایرانی متوجه شدم که آنها برای تولید محصولاتی با کیفیت بهتر نیازمند امکانات آزمایشگاهی بهتری هستند.

مسئول فروش شرکت ترکیه ای کرفین در مورد برنامه های آینده شرکت در ایران می گوید:ما قصد داریم تا ارتباطات خود را در ایران گسترش دهیم و 40 درصد نیاز مشتریان بازار ایران را تامین کنیم. البته این یکی از بزرگترین آرزوهای شرکت است که برای تحقق آن تلاش می کند. اولین هدف شرکت افزایش فروش است اما ممکن است در آینده نزدیک به همراه تیم کارشناسی خود به ایران آمده و امکان ایجاد یک آزمایشگاه تخصصی در ایران را بررسی کنیم. میزان استقبال در ایران بسیار بالا است و بازار ایران برای محصولات ما پتانسیل بسیار بالایی دارد.

آموزش فعالان این صنعت و همچنین حمایت ایشان به منظور تامین تجهیزات مورد نیاز و حضور ماهانه برای حمایت های تکنیکی نیز از برنامه های آینده شرکت خواهد بود.

کارمن دورکان در مورد فرصتهای سرمایه گذاری در ایران می گوید: بسته به میزان درآمدزایی شرکت کرفین در ایران امکان سرمایه گذاری هم وجود دارد. البته به مدت 5 سال تنها محصولات خود را به ایران صادر کنیم اما ممکن است برای ایجاد یک آزمایشگاه تست محصولات در ایران سرمایه گذاری کنیم تمامی محصولات شرکت پیش از فروش تست می شوند و ممکن است با وجود تقاضای بیشتر آزمایشگاه تست محصولات خود را در ایران مستقر کنیم.

البته من مسئول فروش هستم و مدیرعامل شرکت تصمیم گیرنده است.همه اینها به ارتباطات و میزان فروش ما در بازار ایران بستگی دارد. اما با همین فعالیت کوتاه سه ماهه متوجه شده ایم که امکان فعالیت گسترده تر در ایران وجود دارد و من به آینده این همکاری ها بسیار خوشبین هستم .زیرا عکس العمل مشتری ها بسیار دوستانه بوده است.
وی در پایان در مورد وضعیت بازار بعد از حذف تحریم های بین المللی می گوید: بعد از برداشته شدن تحریم ها رقابت در بازار ایران سخت خواهد شد و با ورود شرکتهای مختلف فعال در این زمینه ممکن است سطح فروش ما کاهش یابد اما همه اینها به نوع ارتباط ما با بازار ایران بستگی دارد. من به دوستان ایرانی اعتماد دارم و هر شرکتی می تواند محصولات خود را در بازار ایران عرضه کند اما شرکت ایرانی که نمایندگی انحصاری محصولات ما را دارد در این زمینه به ما کمک خواهد کرد.در ایران برای همه فعالان این صنعت امکان فعالیت وجود دارد .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا