اخبار

پتروشیمی انتخاب سال آینده چه سهمی از بازار پلی استایرن انبساطی خواهد داشت؟!

بسپار می نویسد، پتروشیمی انتخاب با فروش داخلی ۳۵۰۰ تن در نظر دارد تا سال آینده ۷۰ هزار تن نیاز داخل به پلی استایرن انبساطی را تامین کند.

مهران تربیت مدیرعامل پتروشیمی انتخاب روز دوشنبه (۲۳ اسفند ماه) در جمع خبرنگاران در مورد عملکرد تولید این مجتمع اظهار کرد: فعالیت پتروشیمی انتخاب از مهرماه ۹۵ آغاز شده و ظرفیت تولید آن ۲۵۰ هزار تن درسال است که در این مدت توانستیم ۳۵ تا ۴۰ درصد ظرفیت اسمی یعنی ۹۵۰۰ هزار تن را تولید کند و تا کنون ۵ تا ۶ میلیارد ریال درآمد داشته است.
تربیت افزود: تا پیش از تولید پلی‌استایرن انبساطی در پتروشیمی انتخاب سایر تولیدکنندگان داخلی ۳۰ تا ۴۰ هزار تن درسال تولید می‌کردند و ۶۰ تا ۷۰ هزار تن وارد کشور می‌شد.
تربیت ادامه داد: پتروشیمی انتخاب تولید و فروش ۷۰ هزار تن پلی‌استایرن انبساطی در داخل کشور برای سال آینده را  هدف گذاری کرده است.
وی افزود: لایسنسور این پتروشیمی، شرکت دانش بنیان نروژی و آلمانی است که پتروشیمی انتخاب آن را خریداری کرده است که در حال حاضر علاوه بر تامین لایسنس در حال مطالعه بر روی تهیه لایسنس برای گریدهای مختلف EPS است .
پلی استایرن انبساطی مانند ذرت در زمانی که در معرض بخارقرار می گیرد شکوفه کرده وپرس شده و مانند یونولیت در صنعت ساختمانی و لوازم خانگی استفاده می شود.
این مجموعه توانسته محصولات خود را به کشورهایی چون چین، روسیه، کوزوو، آلبانی، امارات، آذربایجان، ازبکستان صادر کند.
به گفته وی، ارزش فعلی این مجتمع ۱۲۰۰ میلیارد تومان است و کلیه مراحل مهندسی، ساخت، نصب، پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی توسط متخصصان داخلی صورت گرفته است.

منبع: نیپنا

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا