اخباراخبار ویژه

پتروشیمی تندگویان در سال 98 سه برابر بیشتر PET صادر کرد

بسپار/ ایران پلیمر مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به ثبت رکوردهای جدید تولید و فروش داخلی محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات با هدف تامین نیاز صنایع تکمیلی، از افزایش سه برابری صادرات PET در سال 98 در مقایسه با سال 97 خبر داد.

رضا قاسمی شهری در مجمع سالانه شرکت پتروشیمی شهید تندگویان درباره آخرین وضعیت تولید و فروش محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در سال 98، گفت: پارسال حدود یک میلیون و 140 هزار تن انواع محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در پتروشیمی شهید تندگویان تولید شده است.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اعلام اینکه سال 98 بالاترین میزان تولید محصولات از بدو تاسیس و راه اندازی این مجتمع پتروشیمیایی بوده است، تصریح کرد: در چهار ماه سال 98 امکان تولید بیش از یکصد هزار تن محصول در این مجتمع پتروشیمی فراهم شد به طوری که مهرماه پارسال رکورد تولید حدود 109 هزار تن محصول به ثبت رسید.
وی با بیان اینکه همچنین سال 98 در پنج ماه سال تولید با بیش از 100 درصد ظرفیت اسمی مجتمع پتروشیمی اتفاق افتاد، بیان کرد: برنامه شرکت پتروشیمی تندگویان افزایش تولید با هدف تامین نیاز صنایع داخلی و تکمیل زنجیره های ارزش در سال جهش تولید است.
این مقام مسئول همچنین با اشاره فروش و صادرات بیش از 618 هزار تن محصول در بازارهای داخلی و بین المللی، بیان کرد: میزان فروش داخلی محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در سال 98 حدود 573 هزار تن بوده که بالاترین میزان فروش داخلی از سال 1394 بوده است.
قاسمی شهری در ادامه با اشاره به افزایش سه برابری صادرات محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در سال 98 در مقایسه با سال 97، تاکید کرد: پارسال حدود 46 هزار تن محصول به بازارهای جهانی صادر شده که حدود سه برابر مدت مشابه سال 1397 است.
وی با بیان اینکه جهش صادرات محصولات پتروشیمی پس از تامین کامل نیازهای داخلی و ثبت رکورد بالاترین میزان فروش به صنایع تکمیلی داخلی انجام گرفته است، گفت: پیش بینی می شود امسال در صورت تامین خوراک مورد نیاز امکان ثبت رکوردهای جدید تولید، فروش داخلی و صادراتی فراهم شود.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با تاکید بر اینکه مهمترین برنامه این شرکت پتروشیمی متنوع سازی سبد تولید محصولات و عرضه گریدهای جدید با هدف بی نیازی از واردات و تامین خوراک صنایع تکمیلی پتروشیمی داخل کشوراست، تبیین کرد: از این رو با همکاری واحدهای بازرگانی و پژوهش و فن آوری زمینه متنوع سازی سبد تولید محصولات فراهم شده است.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی شهید تندگویان، در مجمع پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره مربوط به سال مالی منتهی به اسفند سال 1398 و نظر حسابرس و بازرس قانونی ‏شرکت، صورت‌های مالی تصویب و به پیشنهاد هیات مدیره مقرر شد از ۶۳۷ ریال سود محقق شده هر سهم، ۴۱۰ ریال معادل ۶۴ درصد ‏سود برای هر سهم توزیع شود.‏
بر این اساس، سهامداران حقیقی از ۱۵ تیرماه با مراجعه به شعب بانک تجارت و ارائه اصل و تصویر کارت ملی و اعلام کد سهامداری و ‏صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردان‌ها با تکمیل فرمی در سربرگ شرکت و ارسال آن به امور سهام می‌توانند نسبت به دریافت سود ‏سهام اقدام کنند. سود سهامداران حقوقی نیز از طریق واریز به حساب بانکی از ۱۵ شهریورماه به بعد در مهلت قانونی پرداخت خواهد شد.‏
در پایان این جلسه همچنین بودجه تخصیص داده شده به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت پتروشیمی تندگویان ۱۳ میلیارد تومان برای ‏سال 1399 اعلام شد و رئیس مجمع از اقداماتی که این شرکت در زمان شیوع ویروس کرونا در این منطقه برای مردم انجام داده تقدیر کرد.‏
مجمع سالانه پتروشیمی شهید تندگویان صبح امروز با حضور 75 درصد سهامداران در پژو هشگاه صنعت نفت برگزار شد.

نیپنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا