اخبار

پتروشیمی کردستان هم به جمع صادرکنندگان پلی اتیلن می پیوندد/ 70 درصد صادرات!

بسپار می نویسد، مجتمع پتروشیمی کردستان افزون بر حضور در بازارهای داخلی به جمع صادرکنندگان محصولات پلیمری اضافه شد.
مجتمع پتروشیمی کردستان موفق شد در 6 ماه نخست سال 96 با صادارت بیش از 116 هزار تن محصول به ارزش حدود144 میلیون دلار به جمع صادرکنندگان پلی اتیلن سبک کشورمان بپیوندد.

این مجتمع پتروشیمی با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و با توجه به حجم خوراک دریافتی از خط لوله اتیلن غرب تولید 240 هزار تن محصول را تا پایان سال جاری هدف گذاری کرده است.
همچنین درصد تولید نسبت به برنامه پتروشیمی کردستان در6 ماه نخست سال 124 درصد بوده است.
گفتنی است که این مجتمع پتروشیمی در نخستین روزهای فروردین ماه امسال با حضور حجت الاسلام دکتر حسن روحانی بطور رسمی افتتاح شد و در مدار تولید قرار گرفت.
فریدون خالدزاده، مدیرعامل پتروشیمی کردستان با اشاره به ظرفیت اسمی نصب شده پتروشیمی کردستان به میزان 300 هزار تن درسال، گفت: حدود 70 درصد محصولات تولیدی صادر و 30 درصد در بازار داخلی عرضه می شود که البته این مقدار بستگی به نیاز وکشش بازارداخل دارد.
بر اساس این گزارش، پتروشیمی کردستان در زمینی به مساحت ١٢٩ هکتار و با سرمایه گذاری ارزی 257 میلیون یورو و همچنین (3800 میلیارد ریال) ساخته شده است؛ از ویژگی های بارز این طرح می توان به بکارگیری تجهیزات، قطعه ها و کالاهای با کیفیت اشاره کرد.
این گزارش می افزاید: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، طرح پتروشیمی کردستان سالانه 300 هزار تن پلی اتیلن سبک تولید خواهد کرد و خوراک آن از خط لوله اتیلن غرب تامین می شود.

منبع: نیپنا

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا