اخبار

پتزوشیمی پس از هدفمند سازی یارانه ها

معاونت اقتصادی وزارت دارایی اعلام کرد تولید محصولات پتروشیمی پس از هدفمند کردن یارانه ها 10 درصد افزایش یافته است.
به گزارش خبرگزاری مهر، معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد تولید محصولات پتروشیمی پس از هدفمند کردن یارانه ها 10 درصد افزایش یافته است.
بر پایه این گزارش، مجموع تولید محصولات پتروشیمی طی 7 ماهه منتهی به تیر ماه 1390(7 ماه پس از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها) حدود 24 میلیون تن و طی 4 ماهه اول سال جاری حدود 13.8 میلیون تن بوده است که نسبت به مجموع تولید در ماه‌های مشابه سال قبل به ترتیب 10.7 و 6.4 درصد افزایش داشته است.
همچنین مجموع فروش داخلی محصولات پتروشیمی طی 7 ماهه منتهی به تیر 90 و نیز طی چهار ماهه ابتدای سال به ترتیب حدود 5.6 و 3.1 میلیون تن بوده که نسبت به مجموع فروش داخلی در ماه‌های مشابه سال قبل به ترتیب از رشد 32.6 و 56.3 درصدی برخوردار بود.
ارزش دلاری مجموع صادرات محصولات پتروشیمی نیز طی هفت ماهه منتهی به تیرماه امسال و طی چهار ماهه اول سال جاری، به ترتیب از رشد 17.7 و 17.3 درصدی نسبت به مجموع ارزش صادرات ماه‌های مشابه سال قبل برخوردار شده است.
در مجموع در بازه زمانی 7 ماهه پس از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و طی 4 ماهه اول سال 90 بازار های داخلی و خارجی شاهد افزایش قیمت محصولات پتروشیمی بوده و میزان تولید، فروش داخلی و ارزش صادرات محصولات پتروشیمی با افزایش مواجه شده است.
این در حالی است که درصد افزایش متوسط قیمت داخلی محصولات پتروشیمی طی 7 ماهه اول اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها بیش از درصد افزایش قیمت آن در بازار های بین المللی بوده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا