اخبار

تولید کاتالیست پلی اتیلن در مجتمع پلیمر کرمانشاه

بسپار/ایران پلیمر عملیات اجرایی پروژه ساخت «واحد تولید کاتالیست BZN۲» در مجتمع پلیمر کرمانشاه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در استان کرمانشاه آغاز شد.

مجتمع پلیمر کرمانشاه واقع در شهرک صنعتی بیستون با فعالیت نیروی متخصص خود لوله‌های مورد نیاز برای پروژه‌های آبیاری و گازرسانی را تامین می‌کند. با آغاز عملیات اجرایی این پروژه نیز تولید کاتالیست با کاربرد در فرآیند تولید محصولات پلی اتیلن پس از گذرندان مراحل پیشرفته تحقیقاتی توسط پژوهشگران جوان شرکت پلیمر کرمانشاه انجام می‌شود.

این پروژه سال آینده به بهره‌برداری می رسد و با این اتفاق سالانه ۵۰ تن کاتالیست در این مجتمع تولید می‌شود؛ محصولی که قرار است جایگزین کاتالیست ژاپنی شود. این کاتالیست برای تبدیل اتیلن به پلی اتیلن کاربرد دارد.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم گفت: با تلاش نیروی متخصص فعالیت‎‌های خوبی در حوزه پتروشیمی انجام شده که باعث ایجاد روندی رو به رشد در این صنعت شده است. امیدوارم این روند همچنان با قدرت در کشور ادامه یابد و کشور صاحب صنعت پتروشیمی شود.

ستاری همچنین تصریح کرد: صنعت نیازها و تجهیزات خود را می‌سازد، تا زمانی که محصولات مورد نیاز را در کشور نسازیم، صاحب صنعت نیستیم و فقط کارخانه‌داری می‌کنیم.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صبح امروز وارد استان کرمانشاه شد تا فعالیت‌های فناورانه برای رونق زیست بوم فناوری و نوآوری این استان با سرعت بیشتری پیگیری شود. در این سفر از نمایشگاه محصولات فناورانه مرکز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و مجتمع نوآوری پارک علم و فناوری کرمانشاه بازدید می‌شود. همچنین شرکت‌ها و استارتاپ‌های حاضر در پارک علم و فناوری و استان کرمانشاه نیز ضمن عرضه محصولات فناورانه خود در یک نمایشگاه از نزدیک مسائل و چالش‌های خود را با معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در میان می‌گذارند.

ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا