اخبار

پلیمران سازه صبا به دلیل سیاست های غلط، از حضور در نمایشگاه ایران پلاست انصراف داد

بسپار می نویسد، مرتضی شهرابی، مدیرعامل شرکت پلیمران سازه صبا، مردی قابل احترام در صنعت پلاستیک کشور در نامه ای که رونوشت آن برای ماهنامه بسپار نیز ارسال شده است، دلایل این شرکت را در انصراف از حضور در نمایشگاه ایران پلاست اعلام کرد.
وی می نویسد: متاسفانه امروز هشت برگ تهدید و تضمین نامه از ستاد اجرایی نمایشگاه دریافت نمودیم که ظاهرا یک برگ مربوط به غرفه گذار و هفت برگ مربوط به غرفه ساز می باشد.
تا کنون به ما القا شده بود که هر یک از نهادهای دولتی که برای مردم نامه می نویسند باید شامل یک یا چند جمله تهدید کننده و خط و نشان کشیدن باشد، مانند نامه های شهرداری، دارایی، تامین اجتماعی، اداره کار و … .
امسال سازمان نمایشگاه ها هم خواست از این قافله عقب نماند و اقدام به این امر مهم نمود! در تمام سخنرانی ها و دست نوشته های مسوولین درجه اول کشور به پایین همیشه عنوان می شود که مردم این مرز و بوم فهیم، درستکار، مومن و معتقد، فداکار، با وجدان، میهمان نواز و … هستند، ولی متاسفانه به هر سازمان و نهادی مراجعه می کنیم با ارباب رجوع مانند یک متهم و تبهکار برخورد می شود. نمونه زنده آن، این 8 برگ کذایی تحقیرآمیز است که انواع و اقسام تضمین های نقدی، چکی و مهر و امضایی را طلب می کند. و مهم تر از آن تحویل چک ها و وجه نقد و برگشت آنها بعد از پایان نمایشگاه می باشد که خود یک مصیبت عظما را به یاد انسان می آورد.
لازم به گفتن است که این شرکت در سال 1997 در نمایشگاه PLAS 97 میلان حضور داشت. نه تنها هیچکدام از این تضمین ها را از این شرکت نخواستند، بلکه بسیار ممنون و سپاسگزار بودند. لازم به یادآوری است که اگر در گذشته یک یا چند غرفه گذار خلافی مرتکب شده باشند، باید با آنها برخورد شود و از آنها تضمین گرفته شود نه اینکه به خاطر خطای یک مجرم برای همه بگیر و ببند ایجاد شود.
همانطور که سازمان نمایشگاه ها به غرفه گذار اعتماد ندارد این شرکت هم به سازمان نمایشگاه ها اعتماد ندارد چرا ایران پلاست قبل از فروش غرفه درخواست این تضمین ها و تعهدات را نکرده است؟! حتما در این فکر بوده اند که تعداد شرکت کنندگان کاهش چشمگیری خواهد یافت.
در پایان اعلام می نماید برای این شرکت پرداخت وجه نقد امکانپذیر نمی باشد و تقاضای انصراف از حضور در نمایشگاه را دارد.

بسپار ضمن محترم شمردن حقوق کلیه مشارکت کنندگان نمایشگاه توسط مجریان برگزاری امیدوار است این روش برخورد اصلاح شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا