اخبار

پلیمر آریا ساسول در سال ۹۶ رکورد تولید خود را شکست

بسپار/ ایران پلیمر  سال ۹۶ بیش از یک میلیون و ۷۶۰ هزار تن محصول در شرکت آریا ساسول تولید شده که یک رکورد جدید در تاریخ ساخت و راه‌اندازی این مجتمع پتروشیمی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، مهندس امیرحسین بحرینی مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول با اشاره به ثبت رکورد تاریخی در پلیمر آریا ساسول، اعلام کرد: ظرفیت طراحی مجتمع پلیمر آریاساسول یک میلیون و ۶۹۰ هزار تن تولید در سال شامل همه محصولات اصلی و جانبی است.

وی با اعلام اینکه سال ۹۶ برای نخستین بار فراتر از ظرفیت اسمی و طراحی شده پلیمر آریا ساسول محصول تولید شده است، ادامه داد: تولید تجمعی در این تا پایان سال ۱۳۹۶ به بیش از یک میلیون و ۷۶۰ هزار تن رسیده که فراتر از ۱۰۰ درصد است.

بحرینی افزود: سال ۱۳۹۵، تولیدی معادل یک میلیون و ۶۷۰ هزار تن در پتروشیمی آریا ساسول محقق شد که سال ۹۶ با ثبت یک تولید بی سابقه عملا رکورد بالاترین تولید در این مجتمع پتروشیمی به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه سال ۹۶ برای اولین بار واحد الفین به صورت مستمر ۱۲۶ تن در ساعت اتیلن روی ظرفیت طراحی تولید کرده است، تبیین کرد: در پلیمر آریا ساسول به دنبال پایداری و استمرار تولید حداکثری هستیم و گلوگاه‌های تولید اتیلن را برطرف کرده‌ایم. سال ۹۶ فراتر از ثبت یک رکورد جدید می توانستیم محصول تولید کنیم ولی مقاطع زمانی زیادی بوده که تولید پلیمر آریا ساسول کمتر از این مقدار بوده زیرا خوراک نداشتیم، با این وجود در ماه ‌های بهمن و اسفند مستمر خوراک دریافت کردیم و مستمر تولید انجام شد درحالی که در واحدهای مشابه الفین در کشور چنین تولیدی محقق نشده است.

بحرینی، خاطرنشان کرد: از دیگر دستاوردهای سال ۹۶ در پلیمر آریا ساسول را می‌توان ثبت رکورد بالاترین سود خالص ارزی و ریالی نام برد به طوری‌که تا پایان سال ۱۳۹۶ حدود ۵۵۰ میلیون دلار سود ارزی خالص کسب شد که رغم افزایش قیمت اتان حاصل شده است.

این مجتمع پلی اتیلن های سبک و سنگین تولید می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا