اخبار

پلی اتیلن های با وزن مولکولی بسیار بالا برای کاشت بافت استخوان به کار گرفته شدند

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، گروهی از دانشمندان روسی به صورت موفقیت آمیز کاشت استخوان را با ماده‌ای از جنس پلی اتیلن با وزن مولکولی بسیار زیاد به انجام رساندند. 

تمامی نمونه‌های کاشت شده به خوبی پیوند زده شد. همانطور که قبلا نیز اعلام شده بود دانشمندان NUST MISIS با کمک همکارانشان در مرکز کنترل سرطان به خوبی دریافتند که چگونه ساختار بافت استخوان را شبیه سازی نمایند. این مساله می‌تواند موجبات جایگزینی استخوان‌های از بین رفته را فراهم کرده و جایگزین خوبی برای استخوان پیدا شود. این فرآیند می‌تواند به ساخت مجدد استخوان نیز کمک بسیار زیادی کند در حالی که عملکردها و قابلیت‌های اندامی را حفظ کند. نتیجه‌ی این تحقیقات با جزئیات بیشتر در مجله‌ی Materials Science and Engineering به چاپ رسیده است.

این گروه تحقیقاتی برای بررسی اثر این بافت استخوان از آن در محیط سلولی (In vivo) و غیر سلولی (In Vitro) آزمایش کردند.  نتایج آزمایشات In vivo به گروه تحقیقاتی کمک کرد تا درجه‌ی تخلخل لایه‌ی داخلی و ابعاد منافذ آن را اندازه گیری و بررسی نمایند. این لایه و خلل و فرج آن در تثبیت استخوان نقش بسیار زیادی را دارا هستند.

جایگزینی استخوان‌هایی که در اثر سرطان، جراحت و یا عمل جراحی از بین رفته است همیشه به عنوان یک مساله‌ی پزشکی حائز اهمیت شناخته می‌شود. در روسیه سالیانه 70000 عمل جراحی برای ترمیم استخوان‌های آسیب دیده انجام می‌شود. این عدد در دنیا به هزاران و میلیون‌ها مورد می‌رسد. استخوان به صورت طبیعی قادر به ترمیم خود می‌باشد. ولی در جراحت‌های بسیار زیاد این عمل به سختی و کندی صورت می‌پذیرد و د رموارد بسیار زیادی می‌تواند ناقص انجام شود. این مساله بیان می‌کند که ترمیم استخوان تا چه اندازه می‌تواند برای بشریت حائز اهمیت باشد.

[EasyDNNnewsLink|80]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا