اخبار

پوشش محافظ نانو انواع گجت‌ها را ضد آب خواهد کرد!

اینکه در این اوضاع و احوال اقتصادی خدا تومان پول بی‌زبان را بدهیم و یک گجت کوچک همه فن حریف بگیریم یک طرف ماجراست و سوی دیگر آن اینکه اگر خدای نکرده در جایی گوشی از دستمان بیفتد در داخل جوی یا نهر آب یا … آن وقت تکلیف چیست؟ آیا می‌شود کاری کرد که گوشی تلفن همراه‌مان ضد ضربه که نه اما ضد آب شود؟ خب این همان نیازی بوده که متخصصان در حال رفع و رجوعش هستند.
زمانی که نخستین بار شرکت لیکوئیپل (Liquipel) در پاییز گذشته از تهیه پوشش محافظ نانوی ضد آب «واترسیف» (Watersafe) خود پرده برداشت، خیلی از ما این ادعا را جدی نگرفتیم! تا اینکه آنها دست از کار نکشیدند و چندی بعد در لاس‌وگاس امریکا، محصول Liquipel 2.0 خود را معرفی کردند که بنا به ادعای سازندگانش «از طول عمر بالا، مقاومت بیشتر در برابر خوردگی و محافظت بیشتر در برابر نفوذ آب» به نسبت محصول پیشین بهره می‌برد. جالب اینکه خصوصاً این محصول تازه می‌تواند «تا یکصد مرتبه بیش از نمونه‌ی قبلی مقاومت داشته و حساسیت بالای گجت را نسبت به فرکانس‌های رادیویی نیز حفظ نماید».
پرواضح است که تا چنین ادعایی را از نزدیک نبینیم باورمان نخواهد شد که این نیاز نیز مرتفع شده است. خوشبختانه این بار، شرکت لیکوئیپل فیلمی ویدیویی از این موضوع را منتشر کرده است. در این فیلم یک گوشی آیفون ۵ اپل با Liquipel 2.0 پوشش داده می‌شود و تا عمق دو فوتی (۶۱ سانتیمتری) به زیر آب برده می‌شود.
بنا به اظهارات سم وینکلر، مدیر عامل این کمپانی پیشرو، پوشش محافظ آنها به طور تئوریک و بر روی کاغذ می‌تواند به استاندارد IPX7 برسد. استاندارد IPX7 عبارتست از محافظت کامل از دستگاهی که برای مدت ۳۰ دقیقه در عمق یک متری زیر آب دوام بیاورد.
این در حالی است که گوشی آیفون بینوای این آزمون با ورود آب روبرو می‌شود و تنها پس از انجام عملیات نجات و بیرون کشیدن آب نفوذ کرده، سالم باقی می‌ماند. البته نباید از یاد برد که این فناوری محافظ هنوز در ابتدای راه قرار دارد و به زودی می‌توان به طور صد در صد تحقق آن را پیش‌بینی نمود.
شرکت لیکوئیپل در حال حاضر محصول اولیه خود را به فروشگاه‌هایی که مایل به ارائه خدمات به مشتریان هستند ارائه می‌کند و به زودی عرضه تازه‌ترین پوشش محافظ نانوی ضد آب لیکوئیپل نیز آغاز خواهد شد. جالب است بدانید که هم‌اکنون کمپانی Jaubird هدفون‌های ورزشی تولیدی خود را به پوشش محافظ لیکوئیپل مجهز کرده و احتمالاً در آینده‌ای نزدیک بسیاری از تولیدکنندگان سخت‌افزاری رویکر مشابهی را پیشه خواهند کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا