اخباراخبار ویژه

اختصاصی بسپار/ پیش بینی بازار ۳۲ میلیارد دلاری نوچی‌افزا (Tackifier) تا سال 2032

بسپار/ ایران پلیمر بر اساس گزارش Adroit Market، پیش بینی می‌شود تا سال 2032، بازار مواد نوچی‌افزا با نرخ رشد مرکب سالانه ۲.۷ درصد به 32.03 میلیارد دلار افزایش یابد. مواد نوچی‌افزا با افزایش خاصیت چسبناکی بسپارها و چسب‌ها نقش حیاتی در صنایع مختلف ایفا می‌کنند و در نتیجه چسبندگی بهتر به سطوح را تسهیل می‌کنند. این مواد به اشکال طبیعی یا مصنوعی مانند مایعات، رزین‌ها یا پودرها ارائه می‌شوند و به افزایش چسبندگی (Adhesion) یا چسبناکی (Tackifying) مواد کمک می‌کنند. مواد نوچی‌افزا با افزایش گرانروی چسب، بهبود ترکنندگی و تماس سطحی و کاهش زمان چسبیدن، کیفیت پیوند را بهبود می بخشند. این مواد که به طور گسترده در بخش هایی مانند بسته بندی، ساخت و ساز، خودرو و منسوجات به کار می روند، چسبندگی قوی و قابل اعتماد را برای عملکرد بهینه‌ی مواد به هم چسبیده تضمین می‌کنند.

پیش بینی می‌شود آسیا و اقیانوسیه منطقه‌ی اصلی در بازار جهانی نوچی‌افزا باشد که با پژوهش‌های جامع پشتیبانی می‌شود. برتری این منطقه را می‌توان به توسعه‌ی سریع صنعتی آن، افزایش سرمایه‌گذاری‌های ساخت و ساز و افزایش نیاز به چسب در صنایع مختلف مانند خودروسازی، بسته بندی و الکترونیک نسبت داد. آسیا و اقیانوسیه با فرصت‌های قابل توجه خود، به عنوان برترین منطقه‌ی پیشرو در بازار نوچی‌افزا ظاهر می‌شود.

رزین‌های ترپن (Terpene) به دلیل ویژگی‌های چسبندگی و چسبناکی خوب، جایگاهی پیشرو در بازار جهانی نوچی‌افزا دارند و برای کاربردهای متنوعی از جمله پوشش‌ها، چسب‌ها و درزگیرها مناسب می‌شوند. این رزین ها مزایایی مانند سازگاری با بسپار های مختلف و حداقل بو را ارائه می‌دهند. علاوه بر این، ماهیت تجدیدپذیر و حداقل تأثیرات زیست محیطی آن‌ها به محبوبیت روزافزونشان کمک می‌کند و رزین‌های ترپن را به عنوان محصول کلیدی در بازار جهانی نوچی‌افزا قرار می‌دهد.

پژوهش‌های میدانی نشان می‌دهد که صنعت بسته بندی آماده‌ی تسلط بر بازار جهانی نوچی‌افزا است. بخش بسته بندی شاهد رشد قابل توجهی است که ناشی از افزایش تقاضا برای کالاهای بسته بندی شده در بخش هایی مانند غذا و نوشیدنی، مراقبت شخصی و تجارت الکترونیک است. مواد نوچی‌افزا با افزایش خواص چسبندگی مواد بسته بندی، اطمینان از پیوند ایمن و محافظت از محصولات در برابر آسیب در هنگام حمل و نقل و ذخیره سازی، نقش مهمی در صنعت بسته بندی ایفا می‌کنند. در نتیجه، حضور قوی صنعت بسته‌بندی در بازار و اتکای آن به مواد نوچی‌افزا، این صنعت را به عنوان نیروی غالب در بازار جهانی نوچی‌افزا معرفی می‌کند.

در جولای 2020، شرکت شیمیایی Eastman با موفقیت خرید INACSA، یک تولید کننده مشهور اسپانیایی رزین های نوچی‌افزا را نهایی کرد. این اقدام راهبردی نه تنها دامنه‌ی محصولات شرکت شیمیایی Eastman را گسترش داد، بلکه جایگاه آن را در بازار جهانی نوچی‌افزا نیز مستحکم کرد.

در ژانویه 2019، شرکت شیمیایی ExxonMobil از محصول پیشرفته‌ی نوچی‌افزا به نام Escorez™ ET 2230 رونمایی کرد و آن را به مجموعه محصولات خود اضافه کرد. این فناوری نوآورانه برای رفع نیازهای روزافزون بازار با ارائه‌ی چسبندگی، سازگاری و پایداری برشی افزایش یافته طراحی شده است.

چهره های برجسته در صنعت نوچی‌افزا در سراسر جهان وظیفه‌ی ارائه‌ی محصولات و راه حل های پیشرفته را با هدف بهبود ویژگی‌های چسبندگی چسب، در نتیجه افزایش کارایی و طول عمر دارند. شرکت‌های پیشرو در بازار نوچی‌افزا عبارتند از Evonik Industries AG، Arizona Chemical Company، Eastman Chemical Company، ExxonMobil Chemical Company، DRT (Les Dérivés Résiniques et Terpéniques)، Arakawa Chemical Industries Ltd.، Lawter Inc.، Honeywell International Inc و Yasuhar. این نقش آفرینان صنعت به دلیل ارائه‌ی مجموعه‌ای متنوع از محصولات و خدمات برای پاسخگویی به خواسته‌های بخش‌ها و مشتریان مختلف در صنعت نوچی‌افزا شناخته شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا