اخبار

پیوستن دانشگاه صنعتی امیرکبیر به گروه دانشگاه‌های برتر و ممتاز جهان

بسپار می نویسد، دانشگاه صنعتی امیرکبیر نخستین دانشگاه ایران در بین ۵۰۰ دانشگاه ممتاز جهان است.
جعفر مهراد، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر نخستین دانشگاه ایران با تولید ۲۰۹۰ مقاله و ۴/۸ درصد از شاخص (۱۰% top( PP با رتبه ۳۵۷ در بین ۵۰۰ دانشگاه ممتاز جهان نشسته است، گفت: بر اساس این شاخص رتبه دانشگاه صنعتی شریف ۳۷۰، تربیت مدرس ۴۲۳، تهران ۴۵۴ و علوم پزشکی تهران ۴۹۷ است.
به گفته وی، در خبر رتبه‌بندی تایمز که چند روز اخیر منتشر شد نیز نام دانشگاه‌های صنعتی شریف، علوم پزشکی تهران و صنعتی اصفهان قابل مشاهده بود و هم‌اکنون با افزوده شدن نام دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس و تهران شاهد شکوفایی هر چه بیشتر آموزش عالی و تحقیقات علمی در جمهوری اسلامی ایران هستیم و هر روز به گواه مؤسسات بین المللی که توسعه علمی کشورها را اندازه‌گیری می‌کنند، دانشگاه‌های ایران برجسته‌تر از همیشه در عرصه‌های بین المللی حضور دارند.
وی ادامه داد: نخستین دانشگاه ترکیه، دانشگاه فنی خاورمیانه دارای رتبه ۴۱۸ و بعد از دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر و صنعتی شریف قرار دارد. دانشگاه اژه در ترکیه نیز که دارای رتبه ۴۷۴ است بعد از دانشگاه‌های تربیت مدرس و تهران دیده می‌شود.
مهراد افزود: دانشگاه قاضی و دانشگاه حاجت‌تپه در ترکیه دارای رتبه ۴۸۶ و ۴۹۰ است، دانشگاه‌های استانبول و آنکارا هم موفق به کسب رتبه‌های ۴۹۶ و ۵۰۰ شده‌اند، رتبه دانشگاه آنکارا که آخرین دانشگاه برتر در فهرست ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان بر حسب رتبه‌بندی لایدن قرار دارد بعد از دانشگاه علوم پزشکی تهران دیده می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا