اخبار

چتر صنایع تکمیلی پتروشیمی ایران بر بازار ٦٠٠ میلیون نفری همسایگان

بسپار می نویسد، رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی گفت: جمهوری اسلامی ایران به علت موقعیت منطقه ای مناسب می تواند کالاهای ساخته شده از صنایع تکمیلی پتروشیمی را به کشورهای اطراف خود با بازاری حدود ٦٠٠ میلیون نفری صادر کند. رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی با تاکید بر روند رو به رشد توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اظهار کرد: سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی به علت وجود ارزش افزوده بالا یک سرمایه گذاری مطمئن و سود آور خواهد بود و باید در این مسیر باید نقاط ضعف، اصلاح شده و برنامه ریزی های جدیدی انجام شود.

محمد زیار افزود: یکی از مهم ترین ارکان اقتصاد مقاومتی قطعا می تواند توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی باشد و در این مسیر باید از خام فروشی پرهیز کرده و کالاهای صادراتی پتروشیمی را متنوع کرد و صنایع تکمیلی پتروشیمی می تواند سبب توزیع عادلانه ثروت در کشور شده و به ویژه در دهک های پایین جامعه ،اشتغال آفرین بوده و درآمدزایی مناسبی برای اقشار آسیب پذیربه ویژه در مناطق محروم ایجاد کند.

وی ادامه داد: ایجاد شهرک های تخصصی پتروشیمی یا همان پتروشیمی شهرها می تواند ضمن ایجاد ارزش افزوده، از خام فروشی جلوگیری و صنعت پتروشیمی ایران را به عنوان یک قدرت در سطح منطقه در این صنعت ارزش آفرین مطرح کند.

رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی تصریح کرد: دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی آماده همکاری با تمام سرمایه گذاران برای توسعه صنایع تکمیلی است.

وی گفت: محصولات تکمیلی پتروشیمی ارزش آفرینی بسیار بالایی دارد و با توجه به این که زنجیره پتروشیمی در کشور رشد متقارنی نداشته است، اکنون نیاز است این صنایع پیشرفت کرده و از خام فروشی محصولات پتروشیمی، با هدف تکمیل ایجاد ارزش افزوده جلوگیری شود.

وی اظهار کرد: استان های مرزی نقش ویژه ای در توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی دارند و با تقویت بازارچه های مرزی و ایجاد مناطق ویژه صادراتی افزون بر افزایش ضریب امنیت ملی می توان روند صادرات صنایع تکمیلی را گسترش داد.

وی با بیان این که شهرک های تخصصی صنایع تکمیلی پتروشیمی تمام مزیت های شهرک های صنعتی را دارند گفت:این شهرک ها حتی مزایای بیشتری نیز نسبت به برخی از دیگر شهرک ها را دارا هستند به طوری که با توسعه این شهرک های تخصصی برای تولید صنایع تکمیلی تروشیمی می توان توسعه صنعت پتروشیمی را در کشور شتاب بخشید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا