اخبار

چند محصول نوین صنعت بسته‌بندی معرفی شدند

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، محصولات نوین صنعت بسته‌بندی از حیث عملکرد، هوشمندی و سازگاری با محیط زیست در نمایشگاه CHINAPLAS ارائه شد.

صنعت بسته‌بندی به عنوان یک بخش مهم از صنعت مواد غذایی از نقش پررنگ‌تری در ایمنی مواد غذایی برخوردار گشته است. در این بین، انتخاب نوع مواد و فناوری ساخت از عوامل مهم و تاثیرگذار در ملزومات ایمنی بسته‌بندی بشمار می‌آیند اما استفاده از چه فناوری و ابزارآلاتی منجر به بهبود تولید و کاهش مصرف انر‍ژی می‌گردد؟ چگونه می‌توان بسته‌بندی‌هایی با عملکرد چندگانه در اختیار داشت؟

در نمایشگاه CHINAPLAS به ایمنی، محافظت در برابر شرایط محیطی، کارایی، سبکی و برخورداری از عملکرد چندگانه بعنوان عوامل مهم در توسعه صنعت بسته‌بندی پرداخته خواهد شد.

توسعه صنایع مختلف خطرهای جدی را برای محیط زیست به ارمغان می‌آورد. بدین ترتیب، استفاده از فناوری‌ها و مواد نوین جهت تولید محصولات دوست‌دار محیط زیست در صنعت بسته‌بندی امری ضروری بنظر می‌رسد. از این رو، توسعه پلاستیک‌های زیست تخریب پذیر بعنوان یکی از جنبه‌های مورد توجه بخش R&D شرکت‌های تولید محصولات بسته‌بندی مطرح شده است. اعتقاد بر این است که این بخش از بازار بسته‌بندی آینده بسیار موفقی خواهد داشت. از جمله شرکت‌های فعال در این زمینه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

محصول ecovio یکی از محصولات شرکت BASF می‌باشد. از موارد استفاده این پلاستیک زیستی می‌توان به تولید کیسه‌های زباله، کیسه‌های دومنظوره (ابتدا برای خرید و سپس بعنوان کیسه زباله) و کیسه نگهداری کود گیاهی اشاره نمود.

شرکت NaturWorks LLC یکی از تامین‌کنندگان اصلی بسپارهای زیستی بوده که در تولید بسپارهای مستخرج از طبیعت با کارایی و قیمت قابل رقابت با پلاستیک‌های تهیه شده از منابع نفتی به فعالیت مشغول است.

شرکت Garbio Greentech در این نمایشگاه به ارائه محصول Garbio تهیه شده از نشاسته خواهد پرداخت. این محصول بطور کامل از منابع زیستی تهیه شده و قابل تجزیه در طبیعت است. بر خلاف پلاستیک‌های متداول که بیش از ۱۰۰ سال برای تخریب آنها به زمان نیاز است، محصول این شرکت در عرض چند ماه با کمک میکروارگانیسم‌ها به دی اکسید کربن و آب تبدیل می‌گردد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا