اخبار

ژرمن‌ها در ایران کاتالیست‌ تولید می کنند

بسپار می نویسد، مدیرعامل شرکت پژوهش و فنآوری پتروشیمی از امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت BASF آلمان به منظور مشارکت در ساخت و انتقال دانش فنی برخی از انواع کاتالیست پرمصرف در صنایع پتروشیمی ایران خبر داد.


اسماعیل قنبری درباره برنامه‌های انتقال دانش طراحی و تولید کاتالیست‌های پرمصرف در صنایع پتروشیمی ایران، گفت: بومی سازی دانش‌ فنی انواع کاتالیست در صنایع پتروشیمی می‌تواند دغدغه  تأمین کاتالیست را برای واحدهای تولیدی پتروشیمی کشور حل کند.

 

مدیرعامل شرکت پژوهش و فنآوری پتروشیمی با اعلام اینکه همکاری‌ با شرکت‌های بین‌المللی در راستای توسعه دانش فنی مشترک بوده است، تصریح کرد: بر اساس مذاکراتی با شرکت‌های خارجی انجام شده در مواردی طرف خارجی متقاضی استفاده از امکانات و محصولات شرکت پژوهش و فناوری برای توسعه فناوری خود است.

 

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در طول دو سال گذشته تاکنون موج جدیدی از تعاملات با شرکت‌های بین‌المللی راه افتاده است، بیان کرد: عمده این شرکت‌ها یا شرکت‌های دانش بنیان و یا صاحب لیسانس هستند که تعدادی از آن‌ها جز 10 شرکت بزرگ صنعتی جهان به شمار می‌روند.

 

 

قنبری با اشاره به مذاکرات متعدد انجام گرفته با شرکت‌های صاحب دانش فنی در صنایع پتروشیمی، تاکید کرد: تاکنون گفتگوهای متعددی با شرکت‌های باسف و لینده آلمان و ایرلیکوئید فرانسه انجام شده است.

 

مدیرعامل شرکت پژوهش و فنآوری پتروشیمی از امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت BASFآلمان خبر داد و افزود: هدف از امضای این تفاهم نامه مشارکت در ارائه دانش فنی، توسعه و بهبود برخی از انواع کاتالیست‌های پرمصرف در صنایع پتروشیمی کشور است.

 

این مقام مسئول با اشاره به بازدید کارشناسان این شرکت آلمانی از زیرساخت‌های شرکت پژوهش و فنآوری پتروشیمی، خاطرنشان کرد: به دنبال بازدیدهای متعددی که نمایندگان این شرکت از دستاوردها و تسهیلات شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی داشته‌اند اقرار کرده‌اند که بسیار تحت تأثیر فعالیت‌های شرکت پژوهش و فنآوری پتروشیمی قرار گرفته‌اند و بسیار مشتاق برای همکاری هستند.

منبع: انرژی نیوز

 

[EasyDNNnewsLink|46]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا