اخبار

کتاب پلیمرهای قابل تبدیل به کمپوست منتشر شد

بسپار به نقل از انتشارات امیر کبیر می نویسد، کتاب پلیمرهای قابل تبدیل به کمپوست منتشر شد

در معرفی این کتاب که توسط گیتی میر محمد صادقی و عظمت میری ترجمه شده است آمده است

رشدروز افزون صنایع پلیمری در دهه های اخیر منجر به تولید انبوهی ازمواد پلیمری و آلوده شدن طبیعت در اثر تجزیه ناپذیری آنها شده است.در این کتاب پلیمرهایی معرفی می شود که از نظر حفظ محیط زیست دارای اهمیت هستند به طوری که پس از اتمام عمرمفید مصرفشان ، درمجتمع های صنعتی وشهری تهیه کمپوست ، قابل بازیافت خواهند بود. این نوع از مواد پلیمری قابل تبدیل به کمپوست ، تخریب می شوند و از خود هیچ سمی باقی نمی گذارند. با توجه به نگرانی های زیست محیطی و ملاحظات قانونی ، روش تهیه کمپوستدرمناطق مختلف جهان به عنوان روشی مناسب برای بازیافت ضایعات پلیمری شناخته شده و درسالهای اخیر رشد بسیار فزاینده ای داشته است.
در این کتاب علاوه بر اطلاعات مناسب و به روز ، روشهای تهیه ، خواص و تخریب مواد پلیمری قابل تبدیل به کمپوست نیز ارائه می گردد. تکیه اصلی کتاب برمطالعات انجام شده درزمینه قابلیت کمپوست شدن مواد پلیمری و ارزیابی سمیت آنهاست که از دیدگاه زیست محیطی دو نکته مهم هستند.
در بخشهای دیگرکتاب رفتارحرارتی پلیمرهای قابل تبدیل به کمپوست تشریح می شود. همچنین قیمت آنها در دهه گذشته ، تخمین بازارو چشم انداز آینده آنها ارائه می شوند.

علاقمندان برای خرید این کتاب می توانند به انتشارات دانشگاه امیر کبیر مراجعه کنند
فروشگاه مرکزی
خیابان ولی‌عصر، روبر‌وی خیابان بزرگمهر
فروشگاه و نمایشگاه کتاب دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا