اخبار

کتاب ” مواد رنگزای آلی (تولید آزمایشگاهی و صنعتی)” منتشر شد

بسپار/ایران پلیمر روابط عمومی پژوهشگاه رنگ اعلام کرد کتاب مواد رنگزای آلی (تولید آزمایشگاهی و صنعتی) توسط انتشارات این پژوهشگاه منتشر شده است. گردآورنده این اثر پروفسور کمال الدین قرنجیگ در خصوص انتشار این مجموعه می گوید:

مواد رنگزای آلی اهمیت زیادی در زندگی انسان­ها دارند. آنها در رنگ کردن اکثر مصنوعات بشری و همچنین کالاهای طبیعی مورد استفاده قرار می­ گیرند. این مواد رنگزا از مواد حاصل از نفت، گاز و زغال سنگ در اثر انجام یکسری فرایندهای شیمیایی سنتز می­شوند. در این کتاب سعی شده است تا فرایندهای سنتز مواد رنگزا از مواد واسطه شامل روش­های تولید آزمایشگاهی و صنعتی برخی از مواد رنگزا شرح داده شوند. این کتاب تولید آزمایشگاهی و صنعتی مواد رنگزای مصنوعی را شرح می ­دهد. کتاب مواد رنگزای آلی شامل پانزده فصل، شامل مروری بر مواد رنگزای آلی، طبقه ­بندی مواد رنگزای آلی، فرایندهای ساخت مواد رنگزای آلی، ساخت مواد رنگزای آزو، مواد رنگزای دی و تری آریل متان، متین و پلی­ متین، کربونیلی، نیترو و نیتروزو، آزا آنیولین­ ها، مواد درخشان­ کننده فلورسنتی، رنگدانه­ های آلی، شناسایی مواد رنگزای آلی، ماشین­ آلات و تجهیزات ساخت مواد رنگزای آلی است.

علاقمندان می توانند کتاب مذکور را از طریق فروشگاه و نمایشگاه دائمی انتشارات جهاد دانشگاهی امیرکبیر واقع در خیابان حافظ جنب درب اصلی دانشگاه و یا فروشگاه اینترنتی انتشارات به آدرس jdamirkabir.ac.ir/shop  خریداری کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا