اخبار

کشمکش بر سر قیمت خوراک و ابهام در قانون هدفمندی یارانه ها

بسپار می نویسد، اگر چه کشمکش ها بر سر قیمت خوراک گاز پتروشیمی ها ادامه دارد و نظرات متفاوتی در این خصوص از ۷ تا ۹ سنت، ۱۲ تا ۱۴ سنت و حتی ۲۰ سنت نیز مطرح می شود مهندس پیوندی معاون مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ل می گوید: دلیل نظرات متفاوت در خصوص قیمت خوراک گاز پتروشیمی ها، ابهام در قانون هدفمندی یارانه ها است.
چرا که در قانون و در زیرمجموعه گاز به منظور تشویق سرمایه گذاران در بخش نفت و پتروشیمی، قیمت خوراک گاز براساس ۶۵ درصد سبد صادراتی خلیج فارس و به میزان ده سال ثابت عنوان شده است.

حال آنکه سبد صادراتی ثابتی وجود ندارد و از سوی دیگر ۶۵ درصد تخفیف قابل ملاحظه و بالایی به شمار می رود، از این رو باید قانون اصلاح شود.

به گفته پیوندی، وظیفه مجلس اصلاح این قانون است، همچنین قانون باید قیمت خوراک گاز را مشخص و شفاف کرده و به پتروشیمی ها ابلاغ کند و تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد، قیمت های اعلامی هیچ کدام نمی تواند ملاکی برای پتروشیمی ها باشد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ادامه خاطر نشان می کند: قیمت ۶۵ درصد سبد صادراتی نمی تواند نرخ معقولی برای خوراک گاز پتروشیمی ها باشد، از این رو دولت در تلاش است تا نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها را اصلاح کرده و سپس ابلاغ کند که هنوز این اتفاق رخ نداده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا