اخبار

کیمیاران بیست سال فعالیت خود را همزمان با ایران پلاست جشن می گیرد

محمد تقی غیاثی دانش آموخته رشته الکترونیک از دانشگاه تبریز، موسس شرکت وینو پلاستیک و مدیرعامل شرکت کیمیاران، یکی از اسپانسرهای نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در گفت و گو با خبرنامه رسمی نمایشگاه ایران پلاست/ماهنامه بسپار در خصوص تاسیس شرکت کیمیاران می گوید: ما در سال 1373 و با هدف قطع وابستگی موجود در صنعت پایدارکننده های PVC شرکت را تاسیس کردیم که علاوه بر رفع نیاز داخلی به این ماده اولیه مازاد تولیدی خود را به خارج از کشور صادر می کنیم.
آقای غیاثی در خصوص اهمیت این مواد می گوید: افزودنی های لازم جهت تولید مصنوعات PVC یکی از مایحتاج اولیه کارخانجات تولیدی در این رشته می باشد که قبل از تاسیس شرکت کیمیاران از خارج کشور وارد می گردید.

نیاز به این ماده اولیه موجب گردید جهت تولید آن از سال 1370 جهت تولید آزمایشی، تحقیق و برآورد سرمایه شود که در نهایت از سال 1373 تولید خود را آغاز کردیم و در سال 1375 بهره برداری رسمی آغاز شد. ظرفیت تولیدی ما در حال حاضر بالغ بر 15 هزار تن در سال می باشد و محصولات ما در 4 گروه استابیلایزرهای لوله و اتصالات، انواع پروفیل، پی وی سی نرم ، رنگدانه ها و روان کننده ها با بیش از 40 نوع با قابلیت تولید بر اساس سفارش و پوشش مشکلات مصرف کننده عرضه می شود.

عضو هیئت مدیره انجمن ملی پلاستیک در این گفت و گو به سیاست های این شرکت در تولید و صادرات نیز اشاره داشت و گفت ما در کیمیاران به کار تخصصی در عرصه تولید و فروش اعتقاد زیادی داشته و با طراحی مدلی خلاق در جهت استفاده از توان بازاریابی و فروش صادراتی دو بال برای پرواز به سوی اهداف والای صادراتی ایجاد کرده ایم که از مزایای این کار صادرات به 25 کشور جهان و رشد صادراتی است که موجب اشتغالزایی نیروی کار به صورت مستقیم شده است و با بررسی آمار و ارقام موجود می توان به این حقیقت رسید که کیمیاران نیاز 60 درصد از تولیدکنندگان محصولات PVC را مرتفع کرده است.
مدیر عامل شرکت کیمیاران به اشاره به برگزاری جشن 20 امین سالگرد تاسیس شرکت همزمان با برگزاری نمایشگاه ایران پلاست خبر از ارایه محصولات جدیدی همچون استابیلایزرهای درب و پنجره PVC، محصول جدیدی برای اتصالات PVC ، محصول جدیدی برای صنایع بهداشتی مصنوعات PVC ، استابیلایزرهای در و پنجره UPVC، گریدهای جدید استابیلایزر اتصالات و کابل، رنج گسترده ای از استابیلایزرهای بهداشتی کلسیم، روی در تمامی صنایع داد و گفت ما در نمایشگاه امسال با در نظر گرفتن غرفه ای به مساحت 70 متر مربع به ارایه توانمندی های شرکت خواهیم پرداخت.

وی در خصوص انگیزه شرکت از اسپانسری شرکت در نمایشگاه ایران پلاست گفت نمایشگاه ایران پلاست متعلق به صنعت پلیمر کشور می باشد و ما حامی این نمایشگاه هستیم. نمایشگاه نیز می بایست وظیفه حمایتی و خدماتی خود را جهت صنایع پلیمر کشور فعال نماید.

ما یک عضو از اعضاء تولیدی کشور هستیم و امروز مرکز توسعه صادرات کشور باید از طریق ارایه خدمات بیشتر به بازدید کنندگان و جذب گردشگران صنعتی کشور، بازارهای جدیدی را بوجود آورد، آقای غیاثی در خصوص جایگاه این نمایشگاه در منطقه معتقد است که ما در حقیقت تاکنون جایگاه خاصی نداشته ایم و همواره در پیچ و خم کوچه های دلواپسی به سعی و خطا پرداخته ایم، اما اگر بخواهیم جایگاهی در منطقه داشته باشیم به دلایل ذیل می توانیم اول باشیم.

منابع سرشار مواد اولیه صنایع پلیمر.
نیروی عظیم کار با هوش و مستعد.
سرمایه اولیه مالی بی نهایت.

بارها گفته ام صنعت و تجارت غیر دولتی راه کار موفقیت کشور عزیزمان ایران است، اگر شما وقایع چند ساله گذشته را مرور کنید هر جا فساد و تباهی برای کشور و صنایع وجود داشته یک طرف آن دولتیان بوده اند. با این وجود هیچ یک از دولتیان محاکمه نشده اند. کلیه اموال صاحبان صنعت در ایران پیچ و مهره شده است و راه فرار ی ندارد.
بنابراین حال که بخش خصوصی کشور در عزا و عروسی قربانی می شود او را رها کرده تا با پای خودش راه تعالی صنعت کشور را بپیماید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا