اخبار

گردهمایی باشگاه شرکت‌های صادراتی دانش‌بنیان برگزار می‌شود

بسپار/ایران پلیمر  دومین گردهمایی باشگاه شرکت‌های صادراتی دانش‌بنیان با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، کریدور صادرات و کریدور فناوری تا بازار، ۲۹ بهمن ماه جاری برگزار می‌شود.

این گردهمایی با پنل‌های تخصصی، نشست‌های تجاری دوجانبه و تقدیر از برترین‌ها همراه است.

یکی از اهداف برگزاری گردهمایی باشگاه صادرات، آشنایی شرکت‌ها و سپس ایجاد یک بستر تعامل بین آنها در قالب کمیته‌های مجزا است که هرکدام مربوط به یک حوزه فناوری هستند. به این ترتیب شرکت‌ها می‌توانند در کنار هم چالش‌های پیش روی خود را رفع کنند.

این هم‌افزایی به همراه کمک‌های نهادهای دولتی منجر به افزایش کمیت و کیفیت صادرات دانش‌بنیان می‌شود. تمام مراحل این فرآیند در باشگاه صادرات انجام خواهد شد.

سید مجتبی قدمگاهی، مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با اشاره به اینکه باشگاه شرکت‌های صادراتی دانش‌بنیان با هدف ارتقای برند ملی به خصوص در حوزه محصولات با فناوری پیشرفته در بازار بین‌الملل آغاز به کار کرده است، گفت: این مرکز ماموریت خود را با ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صادرات آغاز کرده و در ادامه فرآیند عارضه‌یابی را برای این شرکت‌ها اجرا کرده است. گام بعدی پس از ارزیابی و عارضه‌یابی، توانمندسازی شرکت‌ها در حوزه صادرات است.

وی تحلیل بازارهای صادراتی را یکی از چالش‌های پیچیده و پرهزینه برای شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و بیان کرد: جهت تسهیل دستیابی به اطلاعات بازار کشورهای مختلف، باشگاه صادرات اقدام به برگزاری سلسله نشست‌هایی با همکاری سازمان‌های مرتبط می‌کند. در راستای همین برنامه در مردادماه ۱۴۰۲ اولین نشست با عنوان بررسی بازار آفریقا با همکاری اتاق بازرگانی آفریقا در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

قدمگاهی افزود: در دومین گردهمایی باشگاه شرکت‌های صادراتی دانش‌بنیان، رئیس مرکز تعاملات به همراه دیگر مسئولان صادرات دانش‌بنیان از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان و کریدور صادرات و کریدور فناوری تا بازار، میزبان شرکت‌های صادراتی دانش‌بنیان است.

قدمگاهی با اشاره برنامه‌های پیش‌بینی شده برای شرکت‌ها، اظهار کرد: تقدیر از شرکت‌های ۵ و ۴ ستاره باشگاه شرکت‌های صادراتی دانش‌بنیان، رونمایی از نماد کیفیت صادراتی محصولات دانش‌بنیان IEQL و انتشار آیین‌نامه حمایتی از شرکت‌های ۴ و ۵ ستاره صادراتی از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

وی برگزاری پنل انتقال تجربه شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی موفق را از دیگر برنامه‌های این گردهمایی برشمرد و ادامه داد: یکی دیگر از پنل‌های برنامه‌ریزی شده، پنل تامین ‌مالی در مسیر صادرات است که با حضور عبدالمجید مرشدی، مدیر کل دفتر تامین مالی و سرمایه گذاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، معاونت تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی، عضو هیئت مدیره شرکت فرابورس، مدیرکل دفتر صادرات محصولات دانش بنیان و خدمات فنی و مهندسی سازمان توسعه تجارت و مدیرعامل صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری برگزار خواهد شد.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در پایان خاطرنشان کرد: امید است که با حمایت‌های مرکز تعاملات از باشگاه، شاهد رشد روزافزون بازار شرکت‌ها در دیگر کشورها و ارتقای برند ملی در سطح بین‌الملل باشیم.

ایسنا 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا