اخبار

گرید جدید پلی استایرن پتروشیمی تبریز، لبنیات را ارزان می‌کند!

بسپار می نویسد، با رونمایی از نسل جدید چندین محصول پلیمری و پتروشیمی، هزینه بسته بندی فرآورده‌های لبنی همچون ماست و شیر در کشور به شدت کاهش می یابد.
در چند ماه گذشته شاهد افزایش چند درصدی قیمت انواع فرآورده های لبنی در سطح کشور بودیم که فعالان اقتصادی افزایش قیمت محصولات پتروشیمی را عامل این افزایش قیمت ها عنوان می کردند.
براساس خبر شانا، با افزایش قیمت برخی از محصولات پتروشیمی و پلیمری که در بسته بندی محصولات لبنی مورد استفاده قرار می گرفت، قیمت شیر، ماست و سایر فرآورده‌های لبنی هم افزایش یافت.
با این وجود اخیرا از چندین گرید جدید محصولات پلی استایرن در صنعت پتروشیمی ایران رونمایی شده است که این نسل جدید محصولات پتروشیمیایی هزینه بسته بندی محصولات مختلف لبنی را به شدت کاهش می دهد.
GPPS 1460 محصول جدید مجتمع پتروشیمی تبریز گریدی از پلی استایرن است که از فرآیند پذیری بالا در مقابل حرارت برخوردار است. GIPS 7240 وایت بلو، گرید مقاوم دیگری از پلی استایرن بوده که به عنوان یکی از محصولات جدید پتروشیمی تبریز تولید می شود.
کاربرد منحصر به فرد این گرید جدید پتروشیمی در ساخت ظروف محصولات لبنی بوده و کارشناسان اقتصادی پیش بینی می کنند با استفاده از این محصول جدید پتروشیمی هزینه های تولید و بسته بندی محصولات لبنی به شدت کاهش یابد.
کاهش واردات این محصولات پتروشیمی، ارز آوری، اشتغال پایدار و توسعه صنایع تکمیلی از مهمترین مزیت های تولید این نسل پلی استایرن ها در صنعت پتروشیمی کشور است.

اطلاعات بیشتر در: http://www.eranico.com/fa/content/10661/default.aspx#ixzz2CSsdk971
منبع این مطلب سایت ارانیکو می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا