اخبار

گزارش بسپار همکار رسانه ای نمایشگاه از تفاوت های این دوره ChinaPlas با سال های گذشته/ امروز آخرین روز پیش ثبت نام بازدید با تخفیف ویژه است

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر نمایشگاه CHINAPLAS2018 امسال برای اولین بار در مرکز National Exhibition and Convention یا NECC واقع در Hongqiao شهر شانگهای چین برگزار خواهد شد. تاریخ این نمایشگاه 24 تا 27 آپریل (4 تا 7 اردیبهشت 97) پیش رو خواهد بود.


فضای جدید نمایشگاهی NECC به صورت یک گل با چهار گلبرگ است.
 

انتظار می رود فضای نمایشگاهی به 320000 متر مربع رسیده باشد که 30 درصد بیشتر از فضای نمایشگاهی سال 2016 در همین شهر است. این نمایشگاه حدود 4000 ارائه دهنده ی محصول را از سراسر جهان گرد هم خواهد آورد که طبق یک برنامه ی دقیق به صورت مشخص در فضاهای طراحی شده ی نمایشگاهی، سازماندهی خواهند شد.

صنایع لاستیک و پلاستیک می توانند تا چند روز دیگر یک برنامه ی دقیق با فناوری بالا (High tech) را در CHINAPLAS انتظار داشته باشند.

 

 

یک پیشرفت جدید در جهت گسترش و طراحی دوباره ی زمین نمایشگاهی

از آن جایی که چین اصلاحات خاص و سیاست های بازی را در شرایط کشوری خود ایجاد کرده، پیشرفت های سریع و زیادی در زمینه های اقتصادی و فنی این کشور صورت گرفته است.  صنعت لاستیک و پلاستیک این کشور نیز که جزو صنایع اصلی محسوب می شود، به مقدار قابل توجهی در حال رشد می باشد. مواد و فرآیندهای تولید جدید در حال ظهور بوده و امکانات رشد صنایع پایین دستی و بالا دستی را فراهم می آورد.

به همین دلیل، ارائه دهندگان خدمات و محصول خدمات نمایشگاهی بهتر و بیشتری را از CHINAPLAS به عنوان یکی از مهمترین و پیشروترین نمایشگاه های این حوزه ی صنعتی انتظار دارند.  همین مساله برگزار کننده ی این نمایشگاه یعنی خدمات نمایشگاهی Adsale را وادار به تغییرات مداوم و پایدار به سمت جلو می کند.

طبق گفته ی مدیر خدمات نمایشگاهی Adsale خانم Ada Leung :”از سال 2012 تا کنون همواره نمایشگاه CHINAPLAS با مشکل کمبود فضا مواجه بوده است. سابقا که ما نمایشگاه را در مرکز نمایشگاه های بین المللی شانگهای و در Pudong برگزار می کردیم، ما از تمامی فضاهای داخلی بهره می بردیم. ما حتی در این مرکز فضاهای خارجی موقت نیز ساخته بودیم. با این وجود همچنان پاسخ گوی تمامی درخواست دهندگان برای شرکت دراین نمایشگاه نبودیم. با نقل مکان این نمایشگاه به NECC خدمات نمایشگاهی Adsale قادر خواهد بود به نیازهای ارائه دهندگان خدمات مبنی بر فضای بیشتر، پاسخ دهد. این تغییر مکان به CHINAPLAS کمک خواهد کرد تا پیشرفت های طولانی مدتی را نیز ایجاد نماید.”

شکل نمایشگاه NECC همانند یک گل با چهار گل برگ می باشد. با وجود زیر بنای 47/1 میلیون متر مربعی، تنها ساختمان تک واحد با این ابعاد در کل دنیا محسوب می شود. فضای داخلی این نمایشگاه 400000 متر مربع بوده و دارای 13 سالن نمایشگاهی بزرگ و 3 سالن نمایشگاهی کوچک می باشد. در این فضا اتاق های کنفرانس با فضاهای مختلفی موجود بوده که به خوبی بین سالن های مختلف جایابی شده اند. بخش مرکزی این ساختمان به دادن خدمات غذایی اختصاص داده شده است.

شکل 3 نمایی از طراحی داخلی NECC

 

به گفته ی خانم Leung:”نمایشگاه CHINAPLAS2018 نه تنها تعداد ارائه دهندگان خدمات و محصول (Exhibitors) بیشتری خواهد داشت، بلکه طراحی بهتری را در زمینه های برگزاری ایجاد خواهد کرد. از جمله فعالیت های ویژه در نمایشگاه CHINAPLAS2018 ایجاد غرفه برای کشورهای مختلف و برگزاری رویدادهای همزمان خواهد بود. ما معتقدیم که بازدیدکنندگان تجربه ای جدید و بسیار با کیفیت را خواهند داشت.”

شکل 4 مدیر خدمات نمایشگاهی Adsale خانم Ada Leung

 

یک چالش جدید، پروژه ی بزرگ تغییر مکان

تغییر فضای نمایشگاهی همچون تعویض یک خانه است ولی با ابعادی بسیار بسیار بزرگتر. تغییر فضای نمایشگاهی CHINAPLAS2018 همانند تغییر مکان 4000 خانه در آن واحد به مکانی جدید است. این یک چالشی بسیار بزرگ با محوریت فناوری برای CHINAPLAS محسوب میشد. به عنوان یک برگزار کننده، Adsale تمامی جوانب را به خوبی در نظر گرفته بود.

طبق گفته ی خانم Leung :” ما از بابت داشتن تیمی بسیار مجرب بسیار خوش شانس هستیم. شرکت Adsale با شروع به کار خود در سال 1978 به یک پیشرو در زمینه ی برگزاری نمایشگاه های صنعتی تبدیل شد به طوریکه سالیانه 20 نمایشگاه بین المللی را برگزار می نماید.”

در حدود دو سال قبل Adsale یک تیم متخصص را برای این جابجایی اختصاص داد. این تیم مکان های مختلفی را بازدید کرده و تحلیل ها و بررسی های مختلفی را انجام دادند.

 

ایجاد فضای جدید راحتی بازدید را برای بازدیدکنندگان فراهم می آورد

برای ایجاد تجربه ی بازدیدی خوب و مناسب، این برگزار کننده زمینه ی نمایشگاهی جدیدی را طراحی کرده است. فناوری های مرتبط با رانشگری در بخش شرقی NECC قرار خواهند داشت. فناوری های قالب گیری تزریقی در غرب و فناوری قالب گیری دمشی در بخش جنوبی این فضا قرار خواهند گرفت. در واقع Adsale فناوری های مرتبط با هریک از این بخش ها را در نزدیکی آن ها قرار خواهد داد. به عنوان مثالی از این فناوری ها می توان به ماشین آلات بسته بندی پلاستیکی، تجهیزات هوشمند تولید و فناوری قالب گیری تزریقی اشاره کرد.

علاوه بر این، بخش های مختلف اروپایی که سابقا در جای جای CHINAPLAS پخش بودند در مکانی واحد در Hall 2H گرد هم جمع خواهند بود.

 

بخش فناوری 3 بعدی

در پاسخ به افزایش نیازهای بازار، CHINAPLAS2018 بخشی را به فناوری های چاپ سه بعدی اختصاص خواهد داد. در پاسخ گویی به نیازهایی که برای کوچک تر کردن واحدهای تولیدی، کوتاه تر کردن چرخه های تولید و کاهش هزینه های تولید حاصل از صنعت 0/4 وجود دارد، این بخش خاص به تمامی فعالات این حوزه اختصاص داده شده است.

وجود این بخش و ایجاد رویداد “همایش سوم صنعت 0/4” یکدیگر را کامل کرده و تجربه ای جامع در مورد فناوری چاپ سه بعدی و تولید هوشمند را یجاد خواهد کرد. شرکت هایی که فعلا برای حضور در این بخش به خصوص اعلام آمادگی کرده اند شرکت های Autodesk، Ureal، Cang Ming، dMac و ZWSOFT می باشند.

شکل 5 در پاسخ به افزایش نیازهای بازار، CHINAPLAS2018 بخشی را به فناوری های چاپ سه بعدی اختصاص خواهد داد

 

بخش لاستیک های گرمانرم

در پاسخ به افزایش نیازهای بازار، CHINAPLAS2018 بخشی را به فناوری های لاستیک های گرمانرم اختصاص خواهد داد. در سال های اخیر بازار در حال شتاب برای ذخیره ی انرژی، تولید لاستیک های گرمانرم سبک وزن و لاستیک های گرمانرم دوستدار محیط زیست بوده است. این لاستیک ها به طور گسترده در تجهیزات الکتریکی، پزشکی و کفش مورد استفاده قرار می گیرند.

سری جدید برگزاری نمایشگاه CHINAPLAS فضایی را با نام های “لاستیک های گرمانرم” و “مواد شیمیایی و مواد خام” اختصاص داده و امیدوار است حداقل 70 تامین کننده ی این محصولات در این فضای نمایشگاهی حضور بهم رسانند. شرکت هایی که برای حضور در این فضا فعلا اعلام آمادگی کرده اند شرکت های Huntsman، Momentive، SIBUR، Top Polymer، Dawn، Huafon و … می باشند.

شکل 6 در پاسخ به افزایش نیازهای بازار، CHINAPLAS2018 بخشی را به فناوری های لاستیک های گرمانرم اختصاص خواهد داد

 

تجربه ای جدید، NECC در مکان اولیه ی خود

در واقع NECC در مکان جدید خود از لحاظ جغرافیایی مزایای زیادی را نسبت به قبل داراست. قرار گیری در غرب هسته ی کسب و کاری Hongqiao، داشتن یک فاصله ی خطی 5/1 کیلومتری تا مرکز ترافیکی تاکسی، نزدیک بودن به فرودگاه بین المللی Hongqiao و ایستگاه قطار Shanghai Hongqiao از مزایای این مرکز نمایشگاهی محسوب می شود. پروازها از این مرکز به هر شهری از کشورهای آسیا اقیانوسیه تنها دو تا سه ساعت طول خواهد کشید.

از این مرکز تا رود Yangtze River Delta Urban Agglomerations تنها یک ساعت با قطار فاصله خواهد بود. فاصله ی ایستگاه مترو این مرکز نیز با متروی مرکز کسب و کارهای شانگهای تنها 30 دقیقه فاصله خواهد داشت.

در واقع NECC درب های خود را در سال 2015 به روی بازدیدکنندگان باز کرد و تا سال 2016 به حداکثر ظرفیت خود در بهره برداری رسید. حمایت از امکانات نزدیک به این مرکز نیز به تدریج بهبود یافت.

از نظر حمل و نقل عمومی، نقل مکان به این مرکز بسیار آسان خواهد بود. خط 2 مترو مستقیما به NECC خواهد رسید. خط 17 مترو که به شمال غربی NECC خواهد رسید، تا پایان امسال آغاز به کار خواهد کرد.

رستوران های زیادی در اطراف این مرکز قرار داشته که محدوده ی گسترده ای غذاها و نوشیدنی ها را برای انواع ذائقه ها طبخ خواهند کرد. هتل های زیادی اطراف مرکز NECC اکنون آغاز به کار کرده اند و هتل های زیادی اطراف خط 17 مترو به زودی آغاز به کار خواهند کرد.

 

رویکردی جدید، نیازی قوی به فضای نمایشگاهی

اقتصاد جهانی کم کم در حال بهبود بوده و در این بین صنعت لاستیک و پلاستیک با شتاب زیادی در حال رشد است. روند مثبت رشد از اوایل سال 2017 به خوبی قابل لمس بوده است. به طوریکه رکورد بی سابقه ای از بازدیدکنندگان نمایشگاه CHINAPLAS2017 به ثبت رسیده است. تنها بازدید از نمایشگاه نیست که حائز اهمیت است بلکه شکل گیری داد و ستدهای اقتصادی نیز بسیار مهم است. طی دوره ی قبلی این نمایشگاه روابط تجاری بسیاری نیز شکل گرفت. این شکل گیری اقتصادی به نحوی بود که بسیاری از شرکت های ارائه دهنده ی محصول در نمایشگاه اذعان داشتند که با شرکت در این نمایشگاه چند روزه و ثبت سفارشات مختلف به کل هدف مالی یک ساله ی خود رسیده اند.

در حال حاضر Adsale نزدیک به 4000 سفارش را از طرف شرکت های مختلف برای حضور در نمایشگاه 2018 به ثبت رسانده است. در مقایسه با سال قبل شرکت ها بسیار هیجان زده تر برای شرکت در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده اند. آن ها سرعت بیشتری در رزرو غرفه های خود داشته اند و بسیاری از آن ها برای گسترش ابعاد غرفه ی خود ابراز علاقه کرده اند.

 

محل برگزاری جدید، پیشرفت های جدید، تجربه های جدید

طبق گفته ی خانم Leung :”ما اطمینان داریم تلفیق فناوری های نوین ارائه شده از طرف شرکت ها و فضای جدید نمایشگاهی تجربه ی خارق العاده ای را برای بازدیدکنندگان فراهم خواهد آورد. ما شدیدا توصیه می کنیم فعالان حوزه ی صنعت لاستیک و پلاستیک CHINAPLAS2018 را به هیچ وجه از دست ندهند.”

  

 

در مورد CHINAPLAS2018

نمایشگاه CHINAPLAS2018 در مرکز NECC واقع در منطقه ی Hongqiao شانگهای چین در تاریخ 24 تا 27 ماه آپریل سال 2018 برگزار خواهد شد. در جهت ارائه ی خدمات بهتر نمایشگاهی، شرکت کنندگان  باید برای یک روز حضور خود مبلغ 50 RMB و برای 4 روز مبلغ 80 RMB را بپردازند. علاقمندان می توانند پیش ثبت نام خود را به صورت آنلاین از هم اکنون تا حداکثر 18 آپریل انجام دهند. با پیش ثبت نام تخفیفی برای شرکت کنندگان در نظر گرفته خواهد شد و هزینه ی پرداختی آن ها برای 4 روز شرکت 50 RMB خواهد بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا