اخبار

گزارش جدید VDMA: رشد صنعت ماشین سازی پلاستیک و لاستیک آلمان امسال چه قدر خواهد بود؟/ تاثیر Brexit

 گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد،  به طور کلی رشد تولید ماشین آلات در کشور آلمان نسبت به کل دنیا بیشتر است. تولیدکنندگان آلمانی همچنان به عنوان صادرکنندگان پیشرو در دنیا شناخته می‌شوند. رویکرد مثبتی نسبت به سال ۲۰۱۸ نیز در این زمینه وجود دارد.

تولیدکنندگان ماشین آلات لاستیک و پلاستیک در آلمان انتظار دارند در سال جاری رشد فروشی تا ۴ درصد را تجربه کنند. 
 Ulrich Reifenhäuser رئیس انجمن ماشین آلات لاستیک و پلاستیک VDMA می‌گوید :”رشد فروش و صادرات فوق العاده در سال در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ بسیار غیر منتظره بود. این مساله موجبات شادی تولیدکنندگان را فراهم نموده است. در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ رشد شاخصی در صادرات این ماشین آلات صورت گرفته که رشد فروش را به طور کلی در سال ۲۰۱۶ تا ۵/۱ درصد افزایش داد.”
این شخص اضافه کرد که :”روند پویا و ادامه دار اقتصاد در دنیا نیاز به ماشین آلات تولیدی کشور آلمان را افزایش خواهد داد. البته به طور قطع نمایشگاه بسیار موفق K2016 این راه را برای تولیدکنندگان بسیار آسان تر و موفقیت آمیزتر نمود و منجر به رشد فروش آن‌ها شد.”
فروش دستگاه‌های آلمانی با رشد ۶ درصدی به ارزش ۷/۴ میلیارد یورو رسیده که به طور کلی از متوسط جهانی بسیار بیشتر می‌باشد. میزان رشد فروش متوسط در جهان۳/۱  درصد بوده و در سال ۲۰۱۶ به ۳۴/۹ میلیارد یورو رسید. 
چین نیز به عنوان یک بازار فروش در حال حرکت به سمت جلو است!
پس از ۳ سال کاهش، صادرات به کشور چین در سال ۲۰۱۷ رو به رشد می‌باشد. پس از یک نزول تدریجی در یک چهارم اول سال ۲۰۱۷ تا ۱/۷ درصد، انتظار می‌رود تا ماه‌های آینده در سال جاری صادرات به کشور چین مجددا افزایش یابد. 
صادرات به ایالت متحده که بزرگترین بازار ماشین آلات آلمانی محسوب می‌شود نیز در یک چهارم اول سال ۲۰۱۷ در مقدار بالایی قرار داشت. حتی درصد بالایی از رشد فروش به مکزیک نیز وجود دارد. در همین دوره فروش ماشین آلات به کشور مکزیک تا ۵۸/۳ درصد رشد داشته است. صادرات این دستگاه‌ها به کره‌ی جنوبی نیز تا ۴/۴ رشد داشته و این کشور را به سومین بازار بالقوه تبدیل نموده است.
از طرف دیگر کشور انگلستان به دلیل تاثیرات Brexit و خروج از اتحادیه‌ی اروپا خرید کمتری را انجام داده به طوری که صادرات ماشین آلات به این کشور تا ۳۱ درصد کاهش نشان داده است. این مساله باعث شده است که در لیست ۱۰ کشور اصلی مقصد صادرات، انگلستان از مقام چهارم به هشتم افول نماید.

آلمان همچنان پیشرو در عرصه‌ی صادرات

در سال ۲۰۱۶ حجم صادرات آلمان تا ۹/۴ میلیارد یورو افزایش یافت. از آنجایی که به طور کلی تجارت ماشین آلات لاستیکی و پلاستیکی در دنیا ۱ درصد افزایش یافته است، آلمان با رشد تجارت ۲۲/۸ درصدی مقام ویژه‌ای را در این صنعت در دنیا کسب کرده است. کشور چین نیز با کاهش ۱۴/۷ درصدی این صنعت روبرو بوده است. به گفته‌ی رئیس انجمن VDMA، کشور چین در حال از دست داده مقام خود در این مسابقه‌ی فرضی می‌باشد. 

نیاز آلمان به ماشین آلات خارجی!

بازار محلی آلمان نیز در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است. رقیبان خارجی هم از این فرصت استفاده کرده‌اند به طوریکه واردات به آلمان با رشد ۸/۹ درصدی به ۱۲ میلیارد یورو رسیده است. اتریش از جمله اصلی‌ترین تامین‌کنندگان دستگاه به آلمان شناخته شده است. این کشور تا به حال بیشترین فروش دستگاه را به آلمان داشته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا