اخبار

گشایش نمایشگاه ایران پلاست توسط وزیر نفت

روز گذشته، نمایشگاه ایران پلاست با حضور وزیر نفت، سفرا و وابسته های اقتصادی کشورهای خارجی، معاونین وزیر، نمایندگان مجلس و مشارکت کنندگان داخلی و خارجی نمایشگاه، مراسم گشایش رسمی خود را برگزار کرد. در این مراسم آمار رسمی شاخص های نمایشگاهی توسط مدیر این نمایشگاه، هادی زنوزی اصل اعلام شد: 520 شرکت داخلی و خارجی در 11 سالن نمایشگاهی و در فضایی به مساحت 32000 متر توانمندی خود را در ایران پلاست عرضه خواهند کرد که از این تعداد، 140 شرکت خارجی از 13 کشور جهان حضور دارند. وی ابراز امیدواری کرد با همراهی سازمان توسعه تجارت، مجوز دوره بعدی نمایشگاه به نام شرکت ملی صنایع پتروشیمی هر چه زودتر صادر تا فرصت کافی و برنامه ریزی دقیق برای آن ممکن شود. وی در پایان صحبت های خود با تذکری بجا از مهندس نعمت زاده به عنوان بنیانگذار نمایشگاه ایران پلاست نام برد.
وزیر نفت، مهندس نوذری هم در این مراسم سخنان خود را اینگونه آغاز کرد: بسیار خوشوقتم که فرصتی شد تا در ششمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست که یکی از معتبرترین نمایشگاههای تخصصی در حوزه صنعت پلاستیک در سطح بین المللی و منطقه ای است، شرکت نموده و نکاتی را در خصوص اهمیت این صنعت مهم و ضرورت بهره گیری از مزیای ناشی از مبادلات تجاری تولیدات آن به استحضار حضار گرامی برسانم.
برگزاری چنین نمایشگاههایی می تواند از طریق ایجاد تعامل و همکاری های هرچه گسترده تر متخصصان، صنعتگران و تولیدکنندگان، زمینه مناسبی را برای رشد و توسعه هرچه بیشتر این صنعت فراهم نماید. توسعه صنعت پتروشیمی و ایجاد پتانسیل تولید انواع محصولات پتروشیمیایی با ارزش افزوده بالا و صدور اینگونه محصولات به بازارهای بین المللی عامل بسیار مهمی در راستای کاهش آسیب پذیری اقتصاد کشور از سیاست صادرات تک محصولی منابع هیدروکربوری، نفت و گاز به شمار می رود.
مشروح گفت و گوهای این مراسم در شماره آینده بسپار منتشر می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا