اخبار

گفت و گوی بسپار با ندا احمدی، مدیر عامل سرآمد رنگ شمال: عدم ثبات نرخ ارز موجب عدم امکان قیمت گذاری واقعی در محصولات است

بسپار/ایران پلیمر ندا احمدی مدیر عامل شرکت سرآمد رنگ شمال است و چنانکه می گوید فعالیت خود را در سال ۱۳۹۷ با هدف اعتلای سطح کیفی و رسیدن به خودکفایی آغاز کرده. این مجموعه در شهرک صنعتی بشل شهرستان سوادکوه استان مازندران واقع شده است.
نخستین تولیدات این شرکت در سال۱۳۹۷ جهت استفاده در واحد ورق رنگی شرکت گروه صنعتی فولاد بهمن تحت عنوان رنگ های کویل کوتینگ به بازار عرضه شد.

احمدی: شرکت سرآمد رنگ شمال در سال ۱۳۹۷ با هدف تولید رنگ و انواع پوشش های صنعتی و با اهداف اعتلای سطح کیفی و رسیدن به خودکفایی فعالیت خود را آغاز کرده است. این مجموعه در شهرک صنعتی بشل شهرستان سوادکوه استان مازندران واقع شده. آزمایشگاه های کنترل کیفی و تحقیقاتی شرکت سرآمد رنگ از مجهزترین آزمایشگاه های صنعت رنگ بوده که با به کارگیری این تجهیزات و با تکیه بر دانش فنی متخصصان مجرب و کار آزموده خود و همچنین با بهره گیری از تکنولوژی نوین روز دنیا، قادر به تولید انواع پوشش های صنعتی و تخصصی است.
از جمله افتخارات این شرکت می توان به تولید رنگ کویل بدون لایه آستر و رنگ های پشت آینه و رنگ های خود شوینده اشاره کرد.
در حال حاضر شرکت سرآمد رنگ شمال انواع تولیدات خود را تا ظرفیت ۱۸۰۰۰ تن در سال بنا به سفارش مشتریان عرضه می کند. همچنین این شرکت قادر خواهد بود در فاز اول خود بالغ بر ۶۰۰۰ تن در سال محصولات خود را تولید و به بازار عرضه کند.
سعی و تلاش تمامی پرسنل مجموعه بر آن است تا در راستای تحقق رضایت مشتری با بهره از دانش فنی روز دنیا و به کارگیری امکانات موجود گامی بلند در راستای تولید محصولات با کیفیت برداشته شود.

بسپار – تامین مواد در شاخه پوشش ها، در شرایط تحریمی و محدودیت های ارزی چه قدر روی کار شما تاثیر گذار بوده است؟
احمدی: از آنجایی که ۷۰ درصدازمواد اولیه موجود در ساخت رنگ وارداتی از شرکت های اروپایی می باشد، محدودیت های ارزی موجب شد تامین مواد از کشورهای شرق آسیا از قبیل هند و چین صورت بگیرد.

بسپار- دوران کرونا و محدودیت های مرزی چه طور؟
ندا احمدی: در دوران کرونا جهت تامین مواد اولیه از نظر زمانی در تنگنا قرار گرفته ایم و عدم تحویل و قرار گیری به موقع بار در گمرک روی کار ما اثرگذاشته است.

بسپار- با توجه به اینکه برخی از مواد اولیه صنعت رنگ و رزین در داخل کشور تولید نمی شوند؟ این محدودیت ها روی صنعت چه تبعاتی داشته و می تواند داشته باشد؟
احمدی: تعطیلی تعداد زیادی از کارخانجات رنگ و رزین- حذف برخی از رنگها و چسب ها از سبد تولیدی کارخانجات – بالا رفتن قیمت تمام شده محصولات و کاهش میزان فروش در سهم بازار و به تبعه آن کاهش میزان سودهی صنعت.

بسپار- قیمت ارز، افزایش و نوسان آن چگونه کار شما را احتمالا تحت تاثیر قرار داده است؟
احمدی: عدم ثبات نرخ ارز موجب عدم ارایه قیمت واقعی در محصولات خواهد شد. طبیعتا تامین مواد اولیه دچار چالش می شود.

بسپار- آیا محصولی بوده که در زمان همه گیری ویروس کووید ۱۹ درخواست برای تامین آن دریافت کرده باشید؟ یا موادی بوده که با افزایش تقاضا مواجه بوده؟
احمدی: بله، سفارش جهت تولید مواد ضد عفونی کننده به شدت افزایش یافته است.

 

(ادامه دارد …)

متن کامل این مقاله را در شماره ۲۱۵ دوماهنامه پوشرنگ از گروه مجلات بسپار که در پایان شهریور منتشر شده است بخوانید.

در صورت تمایل به دریافت نسخه نمونه رایگان و یا دریافت اشتراک با شماره های ۰۲۱۷۷۵۲۳۵۵۳ و ۰۲۱۷۷۵۳۳۱۵۸ داخلی ۳ سرکار خانم ارشاد تماس بگیرید. نسخه الکترونیک این شماره از طریق فیدیبو قابل دسترسی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا