اخبار

یک شرکت ایرانی آسیاب تولید پودرهای نانو به بولیوی صادر کرد

بسپار/ ایران پلیمر یک شرکت فعال ایرانی در حوزه نانو که مجوز آسیاب‌های تولید پودر نانو را از ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی دریافت کرده است، محصولات خود را در سبد عرضه‌ شده به کشور بولیوی قرار داد.

آسیاب‌کاری یکی از روش‌های متداول تهیه‌ پودر است و یک شرکت ایرانی آسیاب‌های پودر کننده‌ مواد معدنی و اکسید فلزات در اندازه‌های نانومتری تولید کرده است. آسیاب گلوله‌ای سیاره‌ای و آسیاب پره گلوله این شرکت گواهی نانو مقیاس را از ستاد توسعه فناوری نانودریافت کرده است.

به گفته‌ حمیدرضا کمال آبادی فراهانی مدیرعامل شرکت امین آسیا فناور پارس، چهار محصول دیگر نیز در فرآیند دریافت گواهی نانو مقیاس هستند.
وی در مورد فروش این محصولات در خارج از کشور گفت: به‌صورت مستقل مذاکراتی را برای عرضه‌ محصولات برای صادرات آغاز نکرده‌ایم، اما با همکاری ستاد توسعه فناوری نانو آسیاب گلوله‌ای سیاره‌ای در سبد محصولات عرضه شده به بولیوی قرار گرفته‌است. ارزش این محصول در این سبد ۵ هزار و ۶۰۰ دلار است و امیدواریم این امر امکان صادرات بیشتر را برای ما فراهم کند.

وی ادامه داد: در مقوله‌ فروش خارجی نیز باید برای شرکت‌های خارجی ایجاد جذابیت کنیم. کیفیت بالای محصولات به تنهایی نمی‌تواند در جلب مشتری خارجی مؤثر باشد؛ بلکه علاوه بر معقول و رقابتی کردن قیمت، داشتن ثبات اقتصادی و سیاسی در کشور هم می‌تواند در جلب کشورهای دیگر به خرید دستاوردهای نانویی ایران کمک کند.

کمال آبادی در ادامه در مورد چالش‌های فروش محصولات دانش بنیان در داخل و خارج از کشور گفت: فروش محصولات نیازمند زمینه‌سازی‌های اولیه است. به عنوان مثال در بازار داخل فرصت نمایشگاهی می‌تواند در جلب اعتماد متقاضیان کالا تأثیرگذار باشد، اما از طرف دیگر زمان برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل می‌تواند میزان تقاضا و خرید مراکز تحقیقاتی دانشگاهی و پژوهشی را تغییر دهد که می‌تواند مرتبط با زمان تأمین بودجه‌ی مراکز دولتی یا زمان امتحانات دانشجویان و اساتید باشد. بنابراین بهترین زمان برگزاری نمایشگاه‌های این‌چنینی که دارای یارانه‌های مصرفی هستند، اوایل پاییز است.

دستگاه آسیاب گلوله‌ای سیاره‌ای از جمله تجهیزات متداول برای تولید نانو پودرهاست و همانطور که از نام  این دستگاه مشخص است، مانند سیارات منظومه‌ی شمسی دارای دو حرکت وضعی( به دور خود) و انتقالی ( به دور مرکز) است و این حرکات باعث می شود که گلوله‌های آسیاب کننده به دیواره‌ها نچسبیده و به طور مداوم در جهت قطر دایره‌ی محفظه پرتاپ شده و ابعاد پودرهای موجود در محفظه را تا حد نانو برسانند.

هر دو آسیاب این شرکت ایرانی دارای ویژگی پودر کردن ذرات در حد نانومتر، آلیاژسازی مکانیکی ذرات مختلف، امکان انجام واکنش شیمیایی در حین آسیاب کردن تحت گاز محافظ (قابل استفاده برای مواد معدنی و شیمیایی، سرامیک، فلز وغیره) است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا