اخبار

یک واحد تولید فوم در آتش سوخت/ ۲۵ تن مواد پلیمری دود شد

بسپار می نویسد، وقوع حریق در یک کارخانه تولید فوم در جاده موت آباد شهرستان اراک، موجب سوختن بیش از ۲۵تُن مواد پلی استایرن و تخریب فضای کارگاهی و دستگاه های این کارخانه شد، اما تلفات جانی در پی نداشت.

به گزارش مهر، این آتش سوزی ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه به سامانه ۱۲۵ اطلاع رسانی شد که آتش نشانان سه ایستگاه به همراه چند دستگاه خودروی آتش نشانی به محل حادثه در جاده موت آباد اراک، بعد از کشتارگاه صنعتی روانه شدند.

براساس این گزارش وسعت و گستردگی این آتش سوزی به حدی بود که آتش نشانان ایستگاه ۱۲۰ به محض رسیدن به محل حادثه سریعا از ستاد فرماندهی آتش نشانی درخواست اعزام نیروهای کمکی کردند.

محل حادثه کارخانه ای متعلق به شرکت تاباپلاست مرکزی است که در داخل آن بیش از هشت دستگاه مخصوص تولید فوم و همچنین ۲۵ تُن مواد پلی استایرن وجود داشت که در صورت سرایت آتش به کارگاه های همجوار فاجعه ای رخ می داد.

فضلی، معاون عملیات سازمان آتش نشانی اراک که در محل حادثه حضور داشت، گفت: آتش نشانان به رغم حجم بسیار زیاد آتش و حرارت بالا و گازهای سمی حاصل از این حریق که جان آنها را تهدید می کرد، موفق شدند این آتش سوزی مهیب را مهار کرده و از گسترش آن به کارخانه های مجاور جلوگیری کنند.

کارشناسان سازمان آتش نشانی نیز که در محل حضور داشتند در مورد علت بروز این آتش سوزی گفتند: با توجه به حجم بالای حریق، علت در دست بررسی است.

گفتنی است این حادثه آتش سوزی خوشبختانه خسارت جانی در پی نداشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا