اخبار

۱۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی در منطقه ویژه پارسیان تولید خواهد شد

بسپار می نویسد، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تولید ۱۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی، ۱۰ میلیون تن فولاد و ۱۰میلیون تن آلومنیوم در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان خبر داد.
به گزارش مهر، مهدی کرباسیان در مراسم امضای قرارداد واگذاری ۱۶۰ هکتار به شرکت پتروشیمی منطقه ویژه پارسیان گفت: صنایع انرژی بر ایران باید در مکان هایی احداث شود که دارای منابع گازی مناسب و وسیعی باشد که بر این اساس منطقه ویژه پارسیان مزیت های لازم برای استقرار صنایع انرژی بر را دارد.
وی افزود: سیاست وزارت صنعت جلوگیری از خام فروشی اشتغال زایی و ایجاد ارزش افزوده از مواد معدنی است که بر این اساس این قرارداد تامین کننده این سیاست وزارت صنعت است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قرار است در این منطقه ۱۰ میلیون تن محصول پتروشیمی، ۱۰ میلیون تن فولاد و ۱۰ میلیون تن آلومنیوم تولید شود.
کرباسیان ادامه داد: یکی از اصلی ترین مواد اولیه برای فعال کردن منطقه ویژه پارسیان گاز است که با توجه به پیش بینی های صورت گرفته و اعلام نظر مساعد وزیر نفت قرار است تامین منابع گازی مورد نیاز برای ظرفیت های مذکور صورت گیرد.
به گفته کرباسیان ویژگی این منطقه قرار گرفتن در کنار آب های آزاد تامین مواد اولیه از منطقه عسلویه و نیروی کار مناسب است که امیدواریم بتواند درآمدزایی ارزی مناسبی برای کشور داشته باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا