اخبار

16 درصد رشد در بازار پلیمرهای زیست تخریب پذیر آمیزه شده با نشاسته!

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، در حال حاضر بسپارهای پایه سلولزی دومین دسته‌ی بزرگ بسپارهای زیست تخریب پذیر محسوب می‌شوند. این بسپارها به صورت طبیعی بلورین بوده و به همین دلیل آسان فرآیند می‌شوند. 

میزان نشاسته در این مواد از 10 تا 90 درصد متغیر می‌باشد. در سال‌های اخیر بسپارهای زیست تخریب پذیر پایه نشاسته ای توجهات بسیار زیادی را به خود جلب نموده اند. به طوریکه طبق گزارش منتشر شده در ReportBuyer از سال 2009 تا 2016 با شاخص رشد CAGR حدود 16 درصد شاهد گسترش تولید و مصرف زیادی بوده اند. 
قیمت کم و دسترسی آسان نشاسته با دوستدار محیط زیست بودن آن همراه شده و این ماده را به جایگزین بسیار خوبی برای بسپارهای پتروشیمیایی تبدیل کرده است.
بازار جهانی بسپارهای زیست تخریب پذیر آمیزه شده با نشاسته با گسترش کاربردهای آن در صنایع غذایی، بسته بندی، کشاورزی و … به سمت جلو رانده می‌شود. علاوه بر این، قیمت این محصولات طی سال‌های اخیر روندی نزولی را طی کرده به طوریکه به موادی قابل رقابت با بسپارهای سنتزی تبدیل شده اند. 
در حال حاضر غالب بازار محصولات مذکور مربوط به کیسه‌های نگهداری (Bags and sacks) می‌باشد. طی سال‌های اخیر اروپای شرقی بزرگترین بازار این مواد را به خود اختصاص داده است. پس از اروپای شرقی مقام‌های دوم و سوم به ترتیب  به کشورهای آسیا اقیانوسیه و آمریکای شمالی تعلق دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا