اخباراخبار ویژه

راه حل پلیمری برای رفع مشکل کمبود ویال شیشه‌ای واکسن‌های کووید ۱۹

بسپار/ایران پلیمر پلی‌پلاستیک آمریکا توجه به علاقه روز افزون صنعت داروسازی به کوپلیمر اولفین حلقوی برند توپاس به عنوان جایگزینی برای شیشه بوروسیلیکات برای سرنگ پزشکی و دیگر قطعات را گزارش می‌دهد.
این موضوع در نتیجه پاندمیک کرونا ویروس بوده است. کوپلیمر اولفین حلقوی توپاس جایگزین شیشه بوروسیلیکات برای تولید سرنگ‌های پزشکی و ظروف محتوی واکسن است و برای تهیه ظروف تشخیص یکبار مصرف نیز استفاده می‌شود.
پلی‌پلاستیک نمی‌تواند در رابطه با کاربرد حال حاضر به دلیل توافق نامه های عدم افشای اطلاعات، توضیح بیشتری را در اختیار قرار دهد. اگرچه، این ویال‌ها در زمینه تست کووید ۱۹ مورد استفاده قرار گرفته‌اند و پیشرفت‌هایی در زمینه استفاده از آن در درمان با واکسن حاصل شده است.
تیموتی نیل، رئیس کل پلی‌پلاستیک می‌گوید: با یکسری از آزمون و درمان‌های جدید در حال توسعه، بسیاری از شرکت‌ها متوجه شده‌اند استفاده از مواد خالص بسیار با اهمیت است. ما بسیار خوشحالیم که می‌توانیم در پایان سریع این پاندمیک نقش داشته باشیم. این موضوع به دلیل نگرانی‌های موجود در صنعت داروسازی در رابطه با کمبود ویال شیشه‌ای برای واکسن کووید ۱۹ است.
کوپلیمر اولفین حلقوی توپاس پتانسیل این را دارد که راه حل مناسبی برای حل مشکل کمبود شیشه باشد. در حالی که شیشه بوروسیلیکات ارزان در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد، تعدادی از دارو و درمان‌ها با شیشه سازگار نیستند. این کوپلیمر جدید می‌تواند نقش موثری به عنوان مواد اولیه فعال به دست آمده از علم بیوتکنولوژی را بازی کند.
نیل می‌گوید: این مواد میزان نشت بسیار کمی دارند و همچنین به دلیل طبیعت غیر قطبی، سطح فعالیت پایین و رعایت مقررات گسترده جهانی می‌توان برای استفاده در مواد تشخیص یکبار مصرف و برای بسته بندی واکسن و مواد درمانی مورد استفاده قرار گیرند. این مواد دارای خلوص بالا هستند و طبیعت بی اثر آن در انجام تست و بررسی واکنش‌ها و آنالیزها مشکلی ایجاد نمی‌کند. شفافیت این ماده حدود ۹۱% است و در برابر اشعه ماورای بنفش کاملا شفاف است و ضریب شکست پایینی دارد.
طراحی راحت این ماده و امکان قالب‌گیری راحت آن امکان تهیه مواد سبک، پوشیدنی، سیستم دارو رسان و دستگاه تشخیص پورتابل و حتی بیشتر را فراهم می‌کند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا