اخبار

25 سال از تاسیس شرکت فرنام بسپار گذشت

بسپار می نویسد، 25 سال پیش در چنین روزی شرکت فرنام بسپار تاسیس شد.
شرکت فرنام بسپار در نامه ای به روابط عمومی مجله بسپار ضمن اعلام این خبر متنی را در اختیار دفتر بسپار قرار داده است که عینا آن را بازنشر می کنیم
بیست و پنچ سال در سایه توجهات خداوند و هموطنان عزیز بویژه پیشکسوتان صنایع پلیمر در زمینه بسته بندی و قطعات خودرو و معرفی محصولات ژئوسنتتیک (Geosynthetic) با افتخار خدمت کرده ایم.
بدینوسیله ضمن تبریک عید سعید باستانی در آغاز سال جدید و فرصت خدمت نو از کلیه حامیان این شرکت که موجب ارتقاء علمی گردیده و ما را به خدمت گزاری تشویق نموده اند صمیمانه قدردانی و امید است خداوند متعال کمک های خود را برای خدمتگزاری از، کارکنان مصمم بکار و دل بسته به خدمت همچنان دریغ نفرمایید.
گفتنی است که شرکت فرنام بسپار (سهامی خاص) با نام تولیدی پارس وکیوم در سال 1362 با اهتمام آقای مهندس رضا قصری که در حال حاضر سمت ریاست هیئت مدیره را دارا می­باشند، فعالیت خود را در صنعت پلیمر آغاز نموده است.
این مجموعه با هدف تامین نیازهای بازار در آن مقطع زمانی اقدام به تولید انواع قطعات پلیمری با فرآیند وکیوم ترموفرمینگ نمود و از آن زمان تاکنون در راستای توسعه فعالیت های سازمان ، موفق به راه اندازی انواع فرآیندهای تولید محصولات پلیمری گشته که برخی از این محصولات برای اولین بار در کشور تولید گردیده است.

در سال 1372 با ورود به بازار قطعات خودرو ، قرارداد همکاری در زمینه تولید و عرضه قطعات پلیمری با شرکت های بزرگ خودرو سازی کشور، منعقد شد.

این شرکت در راستای توسعه خود در ایجاد و توسعه زیر ساخت های مربوط به تولید شامل منابع انسانی، فضاهای تولیدی، دانش فنی، تجهیزات و ماشین آلات تولیدی و کنترلی همواره تلاش نموده است و به همین جهت در سال 1374 نسبت به تجهیز واحد به تولید انواع ورق های پلیمری نموده و با حفظ روند رشد خود در سال 1379 با تولید انواع ورق های تخصصی پلیمری از قبیل ورق های پلی اتیلنی گیره دار همزمان با ارائه خدمات در صنعت بسته بندی، خودروسازی و ورق های پلیمری به مجموعه فعالان در صنایع آب و فاضلاب پیوست.

در حال حاضر کلیه تولیدات بخش خودرویی در سایت شهرک صنعتی صفادشت واقع در استان تهران انجام می پذیرد و کلیه محصولات این گروه شامل انواع رودریهای داخلی خودرو، مجموعه های کامل شیشه شوی خودرو و انواع قطعات پلیمری مورد مصرف در دسته قطعات تریم، برقی، موتوری در این سایت تولید می شود.

درسال 1381 با احداث کارخانه جدید واقع در شهرک صنعتی عباس آباد در استان تهران، نسبت به توسعه مجدد فضای تولیدی خود اقدام نمود و با تجهیز این کارخانه به توانمندترین ماشین آلات اکسترودر ورق های پلیمری در گروه پلی اولفین ها وارد بازارهای جدید کشور و منطقه گردید و با تولید محصولات نو نسبت به رقابت با شرکت های تولیدی اروپایی و آسیای شرقی در این بازارها شامل صنایع کشاورزی ، معدنی ، نفت ، نیروگاهی و پتروشیمی نمود و موفق به کسب بازار این رقبا گردید.

این شرکت با تفکر ایجاد توانمندی طراحی ماشین آلات، قالب و محصول و توجه وافر به توسعه همواره در صنعت کشور نسبت به نیاز سنجی بازار و حرکت در آن مسیر، اقدام نموده است.

در سال 1389 با راه اندازی خط تولید انواع ورق های PETو PPبه صورت سه لایه، سبد کالای خود را در صنعت بسته بندی تکمیل تر نمود.

در سال 1390 با راه اندازی بزرگترین خط تولید اکسترودر HDPEژئوممبران و ژئو کامپوزیت با عرض 7 متر به عنوان یکی از تولید کنندگان منحصر به فرد در خاورمیانه و تنها تولید کننده این محصول با این ابعاد در کشور به یکی دیگر از اهداف توسعه ای سازمان، دست یافته و بدین ترتیب بعنوان بزرگترین شرکت تولید کننده انواع ورق های پلیمری در کشور محسوب می­شود.

ماهنامه بسپار سالگرد تاسیس شرکت فرنام بسپار را به مدیریت محترم این شرکت جناب آقای دکتر قصری، پدر ایشان و کارکنان ساعی این شرکت تبریک گفته و موفقیت های بیشتری را برای این شرکت آرزو می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا