اخبار

400 هزار میلیارد ریال وام برای پرداخت به واحدهای صنعتی کشور تخصیص داده شد

بسپار/ ایران پلیمر مسئول هماهنگی امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با هدف حمایت از تولیدکنندگان و تامین تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی 400 هزار میلیارد ریال تسهیلات به این بخش اختصاص یافته است که به تدریج پرداخت می شود.

ایرج موفق روز گذشته و در حاشیه افتتاح 13 واحد تولیدی و صنعتی در آذربایجان غربی افزود: این تسهیلات برای تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی کشور در سال جاری اختصاص یافته است و موجب حفظ سطح فعلی تولید و اشتغال می شود. 

وی ادامه داد: تولید کنندگانی که با مشکل کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش مواجه هستند، می توانند از این تسهیلات با نرخ سود 18 درصد بهره مند شوند. 
موفق بیان کرد: تمام اختیارات وزارتخانه از ثبت سفارش تا تخصیص ارز دولتی به استان ها واگذار شده تا تولید کننده در اسرع وقت نیاز خود را مطرح و مشکل را برطرف کند. 
موفق، با اشاره به طرح های افتتاحی دهه فجر وزارت صمت در کشور ادامه داد: 210 طرح صنعتی و تولیدی همزمان با ایام دهه فجر در کشور به بهره برداری می رسد. وی اضافه کرد: 375 هزار میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری این طرح هاست و با بهره برداری از این طرح ها برای 25 هزار نفر اشتغالزایی می شود. 

 

ایرنا

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا