اخبار

۵۳ درصد کاتالیست‌های مورد نیاز پتروشیمی بندرامام داخلی‌سازی شد

بسپار / ایران پلیمر  کمیته ساخت داخل با ساختار و راهبردی نو همسو با اهداف کلان سازمان در سال ۱۳۹۷ در این شرکت شکل گرفت. این کمیته با راهبرد و نقشه راه مشخص و تدوین‌شده همچون توسعه روابط با شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های معتبر داخلی، توسعه سیستم‌های ایجاد رقابت سالم، توسعه حق مالکیت معنوی، توسعه روابط با شرکت‌های منطقه به‌منظور دستیابی به اهداف مشترک، توسعه روابط بلندمدت و سودآور با سازندگان معتبر داخل کشور، تقویت و توسعه زیرساخت‌های مرتبط با فرآیند ساخت داخل در محیط داخلی شرکت، توسعه روابط با صنایع بزرگ داخلی با هدف تقویت ایده‌های نوآورانه در بخش‌های ساخت قطعات یدکی، کاتالیست‌ها و کمیکال‌ها فعالیت می‌کند.

فعالیت کمیته ساخت داخل سبب شناسایی ۴۱ هزار و ۲۶۳ قطعه در پتروشیمی بندرامام شد که ظرفیت ساخت داخل را دارند و کمیته ساخت داخل این شرکت بیش از ۱۰ هزار قطعه را داخلی‌سازی کرده است.

در فرآیند واحدهای تولیدی پتروشیمی بندرامام ۱۸۷ کاتالیست کاربرد و استفاده دارند که کمیته ساخت داخل شرکت با فعالیت گسترده در بخش بومی‌سازی کاتالیست‌های پلیمری و غیرپلیمری، توانسته تاکنون با مشارکت و همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان داخل کشور ۹۹ کاتالیست و کمیکال واحدهای تولیدی شرکت را داخلی‌سازی کند.

با این اقدام‌ها، نزدیک به ۵۳ درصد از کاتالیست‌های مورد استفاده واحدهای تولیدی پتروشیمی بندرامام تاکنون به‌دست کارشناسان و متخصصان شرکت بومی‌سازی شده است.

شایان‌ذکر است که با راهبرد ابلاغی ازسوی مدیرعامل پتروشیمی بندرامام به کمیته ساخت داخل، چشم‌انداز این کمیته تأمین و بومی‌سازی ۷۰ درصد از مواد شیمیایی و کاتالیست‌ها و داخلی‌سازی ۴۰ درصد قطعات یدکی مورد نیاز شرکت تا سال ۱۴۰۳ است.

 

نیپنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا